"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.hendrikbeikirch.com

Symbol Korei -rybak

Mural na budynku w Południowej Korei znany jest jako „Asia’s Tallest Mural”. To symbol azjatyckiej kultury w samym centrum metropolii.

„Asia’s Tallest Mural” przez trzy miesiące urósł do rangi narodowych symboli, wpasował się w otaczającą rzeczywistość znacznie bardziej niż warszawska palma na  rondzie de Gaulle’a. Ten niesamowity projekt wykonał niemiecki artysta Hendrik Beikirch, znany pod pseudonimem ECB. Jeśli można wierzyć informacjom prasowym, mural przedstawia starszego, lokalnego rybaka patrzącego w niematerialną przestrzeń. Na rękach ma plastikowe rękawiczki – znak, że ludzie w jego wieku nadal muszą pracować na życie. Mural podpisany jest hasłem „Nie ma walki, nie ma siły”. Stworzono go na część klasy robotniczej w Korei Południowej, która mimo szybkich zmian gospodarczych, nadal stanowi większą część społeczeństwa. Projekt wykonany na jednym z wieżowców, znajdujących się w nowoczesnej, biurowej dzielnicy robi niemałe wrażenie. Tym bardziej jeśli wiemy, że Hendrika Beikirch namalował mural bez użycia projektora czy szkicu na ścianie.

Sprawdź również: Nieruchomości inwestycyjne w Łodzi – czy mogą przynieść zysk?

mieszkania i domy na portalu gethome.pl

Sprawdź największą bazę nieruchomości w internecie. Oferta mieszkań i domów zaprezentowana na mapie. Tylko oferty unikalne – żadnych duplikatów

 

www.hendrikbeikirch.com

www.hendrikbeikirch.com

www.hendrikbeikirch.com

www.hendrikbeikirch.com

www.hendrikbeikirch.com

Projekt i zdjęcia: www.hendrikbeikirch.com