"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
Podkowa Leśna

Gdzie mieszkają najbogatsi Polacy?

Wśród dziesięciu najbogatszych gmin w Polsce, dziewięć znajduje się w województwie mazowieckim. Dzięki rankingowi stworzonym przez firmę Acxiom Polska wiemy, gdzie mieszkają najbogatsi Polacy!

Ranking gmin o najwyższej koncentracji najbogatszych mieszkańców od kilku lat tworzy firma Acxiom Polska. W trakcie analizy brane są pod uwagę dane dotyczące dochodu ekwiwalentnego, który jest obliczany na podstawie średnich miesięcznych dochodów netto gospodarstw domowych i liczby osób w gospodarstwach. W trakcie analizy brane są pod uwagę dane dotyczące dochodu ekwiwalentnego, który jest obliczany na podstawie średnich miesięcznych dochodów netto gospodarstw domowych i liczby osób w gospodarstwach. Zastosowanie takiego wskaźnika pokazuje, że wraz ze wzrostem liczby osób w gospodarstwie, przy stałym poziomie dochodu, możliwości konsumpcji wśród jego członków spadają, ale wolniej niż wynikałoby to z dzielenia dochodu przez liczbę osób (na podstawie informacji z egospodarka.pl).

Sprawdź również: Klasyfikacja działek gruntowych – jakie inwestycje są możliwe?

Z tegorocznej edycji raportu Acxiom wynika, że najbogatszą gminą w Polsce, podobnie jak w ubiegłych latach, jest Podkowa Leśna. To tu mieszkają najbogatsi Polacy, a dochód ekwiwalentny w 2011 roku wyniósł 2 653 zł na osobę.

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna

mieszkania i domy na portalu gethome.pl

Sprawdź największą bazę nieruchomości w internecie. Oferta mieszkań i domów zaprezentowana na mapie. Tylko oferty unikalne – żadnych duplikatów