"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.treehotel.se

Wyjedź na drzewo

Wielu ludzi w dzisiejszych czasach żyje na wysokości. Przykładem są plemiona Korowai i Kombai zamieszkujące Nową Gwineę, które z powodu plagi owadów przeniosły się na drzewa. Jeśli też chcesz spróbować jak wygląda życie w ptasim gnieździe, koniecznie przyjedź do tego hotelu.

„Hotel na drzewie” to jedyne, tak niezwykłe miejsce na ziemi.  The Nest zawisł 15 metrów nad ziemią, a do tego został wybudowany na kształt gniazda ptaka. Zapewnia to bezpieczeństwo, ale również  prywatność jakiej nie zapewni żaden inny pokój hotelowy. Gdzie można zażyć takiego luksusu? Oczywiście w światowej potędze designu – Szwecji, a dokładniej w miejscowości Harads ok. 60 km od koła podbiegunowego.

The Nest, czyli gniazdo ptaka,  idealnie imituje ptasią siedzibę.  Zbudowany został z drewnianych palet, następnie pokrytych tysiącami małych gałązek. W każdym domku znajduje się salon, łazienka, kuchnia i sypialnia. W łazience znajduje się  ekologiczna toaleta oraz 3-litrowy zbiornik z wodą. Zaś w podłodze system elektrycznego ogrzewania podłogowego, dostarczanego z ekologicznych źródeł energii elektrycznej.

Kontakt ze światem zewnętrznym zapewniony jest dzięki niewielkim okienkom umieszczonym w gnieździe i sznurowej drabinie, zapewniającej dostęp do domku.

Cena za dzisiejszą noc w tym niesamowitym hotelu to ok. 2100 zł za dwie osoby. Warto?


 

www.treehotel.se

www.treehotel.se

www.treehotel.se

www.treehotel.se

 

Zdjęcia: www.treehotel.se