"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.dailymail.co.uk, Simon Bridger/Flynetpictures.com

Domy Jamesa Bonda

James Bond zna się na dobrym alkoholu, drogich samochodach, modzie i pięknych kobietach. Uwielbia również stylowe wnętrza, a na architekturze i dobrym designie zna się lepiej niż niejeden mężczyzna. Nie wierzycie? Zobaczcie domy Jamesa Bonda!

Rozpisywano się o kobietach Jamesa Bonda, o jego samochodach czy guście muzycznym, ale czy kiedykolwiek zastanawiano się gdzie mieszkał słynny agent 007? Najwyższy czas to zmienić.

1) Operacja Piorun (1965)

W tym filmie James Bond niszczy cenne meble i kolekcje dzieł sztuki znajdujące się w zamku, położonym niedaleko miejscowości Dreux we Francji.

 

 

2) Diamenty są wieczne (1971)

W tej żelbetonowej siedzibie mieszkał miliarder Willard Whyte. I to właśnie w tym domu, zaprojektowanym przez znanego architekta Johna Lautnera w 1968 roku, Sean Connery skąpał się w basenie.

 

 

3) Tylko dla twoich oczu (1981)

W filmie „Tylko dla twoich oczu” króluje Villa Sylva na Korfu, czyli grecki dom Gonzalesa.


 

4) Licencja na zabijanie (1989)

Timothy Dalton w licencji na zabijanie spędzał czas w domu Hemingwaya. Rezydencja zbudowana przez Asa Tift w 1861 roku jest drugim najwyżej położonym miejscem na Florydzie.

 

5) 007 Quantum of Solace (2008)

W 2008 roku wyróżniono willę La Torre w Toskanii. Jak się okazuje ten niezwykły dom cały czas jest do wynajęcia! Jeśli marzą Wam się wakacje w stylu Jamesa Bonda wejdźcie na stronę: www.yourtuscany.com.

 

6) Skyfall (2012)

Architektura i aranżacja wnętrz staje się coraz bardziej modna, a wraz nimi podąża James Bond. W najnowszym filmie o agencie „Jej królewskiej Mości” szkocki dom Bonda odgrywa drugoplanową role. Muszę Was jednak zmartwić, ta posiadłość została zbudowana specjalnie na potrzeby filmu. I to dzięki użyciu sklejki i gipsu tak szybko stanęła w płomieniach.

Znaleziono na: www.decoist.com