"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.hoax-slayer.com

Domy w dziwnych miejscach

Pokazywałam już apartament w wieży ciśnień, podziemną wilię, dom w kościele, kawalerkę w garażu. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda najdziwniejszy, najbardziej pomysłowy i zabawny dom świata? Oto pierwsza szóstka!

 

6. Dom w kościele

Na początek coś tradycyjnego – dom w kościele. Historyczna architektura, wysokie sufity, piękne witraże przyciągają wielu amatorów domów w dziwnych miejscach.

 

5. Niezwykła szkoła

Podobnie jak kościół, stara szkoła stanowi idealną przestrzeń dla architekta. Piękne detale, niespotykane konstrukcje i historia skrywana w murach to najlepsza reklama dla tego miejsca.

4.  Coś dla wilków morskich

Kochasz morskie podróże? Uwielbiasz żeglować? Ostatni rejs zakończ więc…na lądzie. Przed tobą zrobiło tak wielu Skandynawów.


3. Dom na wieży

A jeśli boisz się ognia, kochasz piękne, leśne widoki  lub po prostu lubisz się wspinać, zafunduj sobie wieżę przeciwpożarową.

2. Mieszkanie w kontenerze

O mieszkaniach w kontenerze było ostatnio bardzo głośno. Dotychczas kojarzone z przewozem dużych obiektów, stały się designerskim odpowiednikiem tradycyjnych segmentów. W specjalnych kontenerach buduje się hotele, mieszkania, a nawet sklepy i kawiarnie!

1. Ostatni lot

Na pierwsze miejsce zasłużył sobie niezwykły dom w samolocie. To idealne schronienie dla byłych pilotów, stewardów i wszystkich miłośników dalekich podróży. Na genialny pomysł wpadła Joanne Ussery, której grad zniszczył cały dorobek życia. Za namową kuzyna kupiła wycofany z eksploatacji samolot i za jedyne 30 000 dolarów przekształciła go w designerski apartament.