"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

PKO Bank Polski ogłosił międzynarodowy konkurs architektoniczny

Po niedawno zakończonych konsultacjach społecznych PKO Bank Polski ogłosił konkurs architektoniczny na koncepcję modernizacji warszawskiej Rotundy. Nowy wygląd symbolu stolicy zależy teraz od kreatywności uczestników konkursu.

„Ogłaszany dzisiaj konkurs jest efektem wyjątkowej i wielomiesięcznej współpracy pomiędzy firmami prywatnymi, organizacjami społecznymi, środowiskiem architektów, przedstawicielami władz Warszawy i wszystkimi zainteresowanymi przyszłością Rotundy. Dwa lata temu, rozpoczynając rozmowy z PKO Bankiem Polskim, ustaliliśmy, że wszystkie etapy projektu będą transparentne. Powstał wyjątkowy projekt i dzisiaj wchodzimy w jego kolejną fazę. Architekci na całym świecie będą mieli szansę zaproponować rozwiązanie lokalnego warszawskiego problemu” – powiedział Włodzimierz Soboń, Dyrektor ds. Programów Strategicznych firmy DuPont.

Celem konkursu jest wybranie najlepszego projektu modernizacji symbolu stolicy – warszawskiej Rotundy. Powierzchnia, w której do tej pory mieścił się PKO Bank Polski przeznaczona ma zostać na funkcje społeczne. Wyniki konsultacji społecznych, które trwały od 18 kwietnia 2013 r. do 11 maja 2013 r., pokazują, że według mieszkańców Rotunda powinna stać się wielofunkcyjnym miejscem pozwalającym na spędzenie kilku-kilkunastu minut w okolicy i samym budynku, a następnie udanie się do innych lokalizacji w mieście.Oferta Rotundy nie powinna być jednostajna, wpisywać się w rytm miasta, a funkcje i treści obecne w Rotundzie powinny zmieniać się w ciągu roku.

Konkurs rozpoczął się 4 czerwca i potrwa do 19 sierpnia. Jury w dziesięcioosobowym składzie wyłoni finalistów 29 sierpnia, a 28 listopada poznamy zwycięzcę, który oprócz wyjątkowego prestiżu zyska 50.000 złotych. Więcej na temat konkursu i wyników przeprowadzonych konsultacji społecznych możecie przeczytać na stronie www. rotunda2013.pl


www.rotunda2013.pl

www.rotunda2013.pl

www.rotunda2013.pl

www.rotunda2013.pl

informacje, zdjęcia: www.rotunda2013.pl