"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Dom z grzybni

Brakiem grzybów martwią się już nie tylko handlowcy i miłośnicy grzybobrania, od targów w Vermont zaczęli się tym przejmować również budowlańcy. Okazuje się bowiem, że grzybnia jest doskonałym materiałem izolacyjnym!

Podczas tegorocznych targów w Vermont pokazano niezwykły dom zbudowany z wykorzystaniem grzybni. W ten sposób po raz kolejny udowodniono, że przemysł budowlany może z łatwością wykorzystywać tańszy, zielony budulec będący świetną alternatywą dla sztucznie wytwarzanych materiałów izolacyjnych.

Ten niewielki domek zbudowano z drewna, zabezpieczono go jednak znajdującą się w jego ścianach warstwą izolacyjną z grzybni. Taki materiał jest nie tylko niedrogi, ale również ognioodporny, ekologiczny i nie zawiera praktycznie żadnych lotnych związków organicznych. Co więcej, oferuje również niezwykłą ochronę termiczną, tym samym pozwalając mieszkańcom zaoszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji.

Domek z grzybnią okrążył już niemal cały świat, wszędzie wzbudzając niezwykłe poruszenie. Jak udało mi się ustalić, grupa produkcyjna już niedługo zacznie więc produkować zestawy do tworzenia własnego domku z grzybni. Jesteście gotowi na taką rewolucję budowlaną?


znalezione na: www.dornob.com