"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Trendy na jesień 2013

Mimo, że koniec sielskiego lata zbliża się do nas wielkimi krokami, nie powinniśmy się martwić. Wraz z pierwszym kolorowym liściem rozpocznie się bowiem nowy sezon w designie. Zobaczcie, jak powinno wyglądać Wasze mieszkanie tej jesieni.

Nie mogłam już się doczekać momentu, w którym mogę poinformować Was o trendach na jesień 2013. Początek ostatniego tygodnia wakacji to idealny czas, aby zacząć przygotowywać mieszkanie do jesiennego wizerunku. Zobaczcie, co w tym roku królować będzie w sklepach wnętrzarskich.

Marmurowe powierzchnie

Marmurowe powierzchnie znajdziemy nie tylko na naszych blatach i stołach. Tej jesieni znów przeniesiemy je na nasze ściany, ale UWAGA…na fototapecie!

www.westelm.com

www.westelm.com

Wełniane dywany

Tegoroczna jesień nie obejdzie się również bez kolorowych dywanów wykonanych z włóczki, a dokładniej ze skrawków wełny. Doskonałym pomysłem pod choinkę będą wreszcie…wełniane dywaniki.

www.cb2.com

www.cb2.com

 

Marmurowe meble

Oprócz ścian marmurowe motywy podpiły także nasze meble. Tej jesieni wzór przypominający metamorficzną skałę pojawi się nawet na plastikowych krzesłach!

www.westelm.com

www.westelm.com

 

Geometryczne formy


Geometryczne formy modne są już od dłuższego czasu. Tej jesieni również warto się nimi otaczać. W sklepach nadal spotykać będziemy kanciaste detale oraz meble o oryginalnych, geometrycznych kształtach.

www.etsy.comwww.etsy.com

Szmaragdowy kolor

Nie zapominajcie, że kolorem 2013 roku według Pantone jest szmaragd. Tej jesieni elegancka barwa występować będzie w połączeniu z bielą, geometrycznymi wzorami i marmurowymi motywami.

www.rikkisnyder.comwww.rikkisnyder.com

 

Minerały są wszędzie

Szmaragdy, diamenty i marmury… Tej jesieni kochamy je do znudzenia. Motyw szlachetnych kamieni, skał i minerałów znajdziecie nawet na poduszkach.

www.westelm.com

www.westelm.com

 

Użytkowe dzieła sztuki

Pamiętacie modę na talerze zawieszone na ścianie? Choć tej jesieni będziemy mogli spokojnie jeść posiłki z naszych półmisków, na ścianach wieszać będziemy użytkowe dzieła sztuki. IKEA proponuje okrągłe guziki dużych rozmiarów, CB2 geometryczne, drewniane zegary.

www.ikea.comwww.ikea.com

Kryształy wracają do łask

Macie ochotę jeść i pić z klasą? Wyciągnijcie kryształy z szafy, tej jesieni będą w cenie!

 

www.potterybarn.comwww.potterybarn.com