"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Socrealizm wraca do łask

Jeśli jeszcze nie pozbyliście się mebli rodem z PRL to jesteście prawdziwymi szczęściarzami. Warto było czekać, bowiem dziś komunistyczna przeszłość połączona z nutką nowoczesności, to jeden z najgorętszych światowych trendów.

Kto by się spodziewał, że już po 20 latach meble z czasów PRL zostaną okrzyknięte sztuką „vintage”, za którą trzeba słono zapłacić? Na pewno nie dzisiejsi 50, 60 – latkowie, którzy już dawno pozbyli się klasycznej meblościanki czy fajansowych kryształów. Dzisiejsze pokolenie na nowo odkryło potencjał minionego systemu. Zaczęło się od duetu „Fajne Chłopaki”, który to sprzedając stylistykę PRL znalazł się w rankingu 10 najciekawszych designerskich marek na świecie magazynu „HOW”. Świat szybko zachłysnął się skarbami socrealizmu, pojawiły się hotele, restauracje i mieszkania nawiązujące do sztuki PRL. Powstały komunistyczne meble i dodatki, charakteryzujące się klasyczną prostotą formy. Wnętrze w stylu PRL nabrało stylowego charakteru w nowych mieszkaniach, w połączeniu z współczesną formą oraz stylem pop art. Dla osób posiadających skarby PRL to doskonała okazja by wykorzystując możliwości polskiego rynku wyróżnić się niekonwencjonalnym podejściem w projektowaniu wnętrz.

Sprawdź także: Ranking działek w województwie podlaskim

mieszkania i domy na portalu gethome.pl

Sprawdź największą bazę nieruchomości w internecie. Oferta mieszkań i domów zaprezentowana na mapie. Tylko oferty unikalne – żadnych duplikatów