"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

„Bogaty i biedny” – nowy trend w aranżacjach wnętrz

Jednym z aktualnych trendów  obowiązujących w światowym designie jest  trend pod nazwą „bogaty i biedny” ( „rich&poor”). Propaguje on przeróżne zestawienia przedmiotów, nawiązujących nie tylko do nowojorskiego eklektyzmu, ale także do wielu rozwiązań ekologicznych. Inspiracją stała się tu także kolorystyka chińskich uniformów i rosyjskie ubiory robocze. „Bogaty i biedny” to prawdziwa gratka dla rasowych poszukiwaczy stylowych przedmiotów z duszą.

zbieracze3

 

 

Trend ten kocha skrajności i stawia na własną inwencję twórczą. Pożądane są tu wszelkiego rodzaju „rady mades” , a także meble i dodatki  zrobione z rzeczy pozornie niepotrzebnych i bezużytecznych.

zbieracze1

 

„Bogaty i biedny” ma również wydźwięk socjologiczny, jego zadaniem jest pokazanie ulotności chwili, która dziś może być luksusem, a którą może zmienić jutro.


zbieracze4

 

Dlatego stylizując nasze mieszkanie według kierunku „bogaty i biedny”, powinniśmy rozejrzeć się za elementami zużytymi, które po niewielkiej przeróbce dostaną w naszym mieszkaniu drugie życie.

zbieracze7

I tak dawno nieużywana ława może stać się biurkiem, podobnie ja nikomu niepotrzebny fotel czy stara lampa z abażurem.

zbieracze6

Ciekawym źródłem zużytych przedmiotów mogą być wszelkiego rodzaju targi staroci, aukcje internetowe, dawna piwnica babci, które w połączeniu z nowym, zyskują niejako drugie życie.

zbieracz2

zbieracze5

Więcej na oldfactory.blog.com