"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

W modzie od lat- tapety

Popularne w latach 70 i 80. XX wieku królowe polskich ścian od kilku lat ponownie triumfują w licznych aranżacjach wnętrz bez względu na styl i klimat danego pomieszczenia. Papierowe, winylowe, tkaninowe, na fizelinie, czy też z włókna szklanego, wzorzyste lub gładkie, zmywalne lub niezmywalne, jedno lub wielowarstwowe w rzeczywistości stanowią rolkę barwionego papieru, służącego do wyklejania ścian.

 

tapeta1

 

 

Bogata oferta wzorów pozwala na położenie ściennej dekoracji zarówno we wnętrzu klasycznym, jak i nowoczesnym.

 


tapeta2

 

Poza kolorem, fakturą i ewentualnym wzorem niezwykle istotny przy wyborze tapet jest także materiał, z których zostały wykonane.Na rynku istnieje także wiele tapet ręcznie malowanych, wykorzystujących znaną już w starożytności w Chinach i Japonii, technikę sitodruku. Tego typu prace to z reguły autorskie pomysły wielu projektantów, a to jak wiadomo bywa dość kosztowne, ale i piękne. Istnieją również wzory do złudzenia przypominające beton czy drewno.

tapeta4

 

Dziś dzięki niezliczonym możliwościom, jakie niewątpliwie stwarzają tapety, z fantazją własną lub według wskazówek projektanta, jesteśmy w stanie udekorować niemal każde mieszkanie