"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Wygodnie i fajnie – mieszkanie w stylu skandynawskim

W urządzonym w stylu skandynawskim mieszkaniu dominują stonowane kolory, mebli ale i ścian. To wnętrze w którym nie ma mowy o przypadku. W zgodzie z naturą triumfuje w nim geometria

scan1

Również podłoga, to u kochających się od lat w prostym designie Szwedów, także dość istotny element. Jeśli chcemy uzyskać klimat mieszkania rodem z Północy, to powinniśmy zainwestować w parkiet lub deski, najlepiej olejowane, jasne, wykonane z białej sosny, jesionu lub dębu. Ciekawy efekt możemy uzyskać także bieląc stary, podniszczony parkiet.

scan4


W przypadku skandynawskiego wnętrza powinniśmy pamiętać również o starannie dobranym oświetleniu, które dodatkowo podkreśli prostotę i funkcjonalność tego stylu. Nie zapomnijmy więc o geometrycznych kinkietach a także kryształowych lampach, które umiejętnie dobrane, nadadzą naszej prywatnej przestrzeni odpowiedniej finezji.

scan8

W malowniczej Skandynawii triumfuje życie w zgodzie z naturą i wygodą dlatego w przypadku tego typu aranżacji sprawdzają się funkcjonalne, meble z surowców naturalnych, najczęściej drewniane lub wiklinowe, dodatkowo podkreślone zasłonami lub obiciami mebli, wykonanymi przeważnie z lnu lub bawełny.

scan5

W skandynawskiej aranżacji mogą znaleźć się także nietuzinkowe elementy na przykład w postaci stylowych mebli. Ustawiony w jasnej jadalni lub prostym salonie duży, drewniany, odnowiony stół, zabytkowe krzesło czy rzeźbiony regał z książkami Stinga Larssona i tomikiem poezji Tomasa Tranströmera świetnie wpasują się w proste, stylowe, skandynawskie wnętrze.

scan2