"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
sztuczna inteligencja w domu

Inteligentne instalacje atutem inwestycji

Wyposażenie domu lub mieszkania w inteligentne instalacje ma na celu zwiększyć komfort i zapewnić oszczędności. To także bezpieczeństwo dla mieszkańców. Tak przygotowany system zostanie zainstalowany w Młynie nad Cybiną, rewitalizowanym budynku przy ulicy Sarniej 2 w Poznaniu.

Rozwiązania inteligentnego domu w najbliższym czasie zyskają wielu zwolenników. Za pomocą urządzeń mobilnych takich, jak tablet lub smartfon, mieszkańcy będą sterować wszystkimi instalacjami w swoim mieszkaniu – w tym chociażby oświetleniem, ogrzewaniem, czy roletami. Takie rozwiązanie zostanie wdrożone w Młynie nad Cybiną. Specjaliści Grupy Partner, inwestora Młyna, pracują nad systemem „Inteligentny Młyn”. – Rzeczywiście jesteśmy jednym z pierwszych deweloperów, który zdecydował się ten krok. Kierujemy ten pomysł nie tylko dla osób lubiących nowoczesne technologie. To propozycja dla każdego mieszkańca ceniącego sobie wygodę. Użytkowanie aplikacji jest proste i intuicyjne –  Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.

Domownicy skorzystają z dwóch wariantów inteligentnego domu. Standard „Inteligentny Młyn” może być zainstalowany na życzenie każdego mieszkańca, a korzystanie będzie bezpłatne. Pozwoli między innymi na przygotowanie i włączenie różnych wariantów oświetlenia, odpowiednich w przypadku wspólnego oglądania filmu przez przyjaciół, czy kolacji we dwoje. Zamykając mieszkanie, można przywołać na nasze piętro windę. Wszystkie te funkcje będą dostępne poprzez tablet lub smartfon.

Co ciekawe, mieszkaniec za pomocą zainstalowanego monitoringu zobaczy, czy jego dziecko przebywa na placu zabaw na dziedzińcu Młyna. Także pakiet „Inteligentny Młyn 2.0” znacząco wpłynie na komfort życia i poczucie bezpieczeństwa. Na życzenie zostaną zainstalowane czujniki ruchu, sprawdzające, czy ktoś obecnie przebywa w domu. Ponadto mieszkanie będzie zabezpieczane w razie, gdyby domownicy je opuścili, a nie wyłączyli sprzętu AGD. Pakiet w wersji 2.0 zapewnia dodatkowo możliwość automatycznego obniżenia temperatury w nocy, czy podczas nieobecności. To konkretne oszczędności. Warto zaznaczyć, że Grupa Partner, niemal identyczne rozwiązania wprowadzi w Przystani Warta, inwestycji 8 apartamentów przy ulicy Starołęckiej w Poznaniu.

W  przypadku Młyna nad Cybiną wdrożenie nowinek technologicznych pozwoli na połączenie innowacji z tradycją i historią. Inwestycja jest przygotowywana przy ulicy Sarniej w Poznaniu, nieopodal Jeziora Swarzędzkiego. W budynku o wysokości od czterech do sześciu kondygnacji naziemnych będą 134 mieszkania w stylu loftowym. Budynek zostanie oddany w 2018 roku. – Szczególnie dbamy o historyczny charakter Młyna nad Cybiną, nad inwestycją czuwa też konserwator zabytków. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, by mieszkało się przyjemniej i łatwiej. W tym kontekście inteligentne instalacje, to trafny pomysł – podkreśla Michał Wawrzyniak.