"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.treehouseworkshop.com

Zamieszkaj na drzewie

Wielu dorosłych nadal marzy o prawdziwym domku na drzewie, mieszkaniu w którym nareszcie będą mogli poczuć się jak dzieci. Choć w Polsce popyt domki na drzewie nie rozwinął się tak dobrze jak w Stanach Zjednoczonych, mieszkanie na wysokości staje się światowym trendem.

Jak głosi odwieczne prawo rynku – jest popyt, jest podaż. W tym przypadku okazało się, że nawet niewielka liczba chętnych, może wywołać wielką lawinę, prawdziwy zalew domów na drzewie. Jedną z firm zajmujących się budową tych niezwykłych domów jest Treehouse Workshop, działająca na północno-zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Ich oryginalna oferta cieszy się dość dużą popularnością. Przez zaledwie 15  lat działalności, wybudowali ponad 100 niezwykłych domów dla prawdziwych marzycieli z USA. Kiedy Nelson, właściciel oryginalnej firmy budowlanej w 1997 roku otwierał swój interes, nikt nie wierzył w tak spektakularny sukces. Ludzie zastanawiali się, kto w tak nowoczesnych czasach będzie chciał mieszkać na drzewie. A jednak chętnych na niezwykły dom nie brakuje. Właściciele drewnianych willi stworzyli nawet własny sekretny klub sławnych i bogatych. Są nimi m.in. Val Kilmer, Jenny McCarthy oraz Victoria i David Beckham.

Koszt budowy i wyposażenia takiego domku wynosi od 95 tys. zł do nawet 1 miliona zł. Do tego trzeba jeszcze posiadać działkę z wielkimi, starymi drzewami i niesamowitym widokiem. Co ciekawe domek na drzewie nie musi różnić się od luksusowych willi. Możemy w nim zaminować wannę z jacuzzi, przeszklone ściany, a nawet ogród na dachu. W domku możemy spędzać wakacje, weekendy, ferie zimowe. Możemy w nim również zamieszkać na stałe. Jak chociażby mieskszakanka domku w Louisville – Ellie Griffin.


 

www.treehouseworkshop.com

www.treehouseworkshop.com

www.treehouseworkshop.com

www.treehouseworkshop.com

Zdjęcia: www.treehouseworkshop.comwww.denverpost.com