"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.desiretoinspire.net

Materiały dla właścicieli zwierząt

Każdy właściciel psa i kota ma problem z sierścią swojego pupila, którą znajduje w najdziwniejszych miejscach. Oczywiście istnieją specjalne urządzenia i środki, które pomogą pozbyć się niechcianego problemu, ale zanim zaczniesz się o to martwić poświeć kilka chwil na wybranie odpowiednich materiałów w aranżacji wnętrz. Niektóre z nich pomogą Ci pozbyć się niechcianej sierści z mebli, inne uczynią Twoją pracę łatwiejszą!

 

Jeśli nie chcesz, aby Twoje meble były pokryte sierścią, w aranżacji wnętrz NIE używaj jedwabiu i aksamitu. Materiały te działają niczym magnes na sierść Twojego zwierzaka. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie syntetycznych materiałów, które są odporne na plamy, bakterie i wchłanianie zapachów.

 

Jeśli mamy pełne zaufanie do naszego zwierzaka, w aranżacji wnętrza możemy postawić także na skórę. Materiał ten jest łatwy do czyszczenia i nie przyciąga włosów, może być jednak szybko zniszczony pazurami Twojego zwierzaka. 

 


Rodzime drewno, w wyjątkiem dębu, na podłodze nie jest dobrym rozwiązaniem dla właścicieli czworonogów. W pomieszczeniach dla zwierząt szybko ścierający się materiał można zastąpić egzotycznymi gatunkami drewna, odpornymi na zniszczenia panelami, kaflami drewnopodobni i płytkami ceramicznymi.