"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.etsy.com

10 niezwykłych projektów ze starych książek

Chyba każdy z nas ma w domu książki, których już nigdy nie przeczyta. Zamiast gromadzić je na regałach, w garażu i piwnicach, wykorzystajcie je w aranżacji Waszych mieszkań. Oto 10 niezwykłych projektów, które możecie wykonać ze starych książek.

 

Żyrandol ze stron

Dość nietypowym pomysłem na użycie niepotrzebnej książki jest stworzenie żyrandola ze stron. Jego wygląd będzie zależał od Waszej kreatywności i niezwykłych inspiracji. Jedną z nich jest żyrandol ze stron zawiniętych w duże kręgi papierowe.

Ściana pokryta stronami

Stare książki kryją w sobie niespotykany urok. Dlaczego więc nie przenieść go na ściany Waszej sypialni?

Ramka na zdjęcia

Strony książek można również wykorzystać w ozdabianiu akcesoriów do domu. Świetnym pomysłem jest na przykład wypełnienie wolnej powierzchni ramki inspirującą kartą z książki.

Biurko z książek

Jeśli macie dużo niepotrzebnych książek możecie wykorzystać je do stworzenia pięknego, oryginalnego biurka.

Lampa książka

Niezwykłą dekoracją Waszej sypialni może stać się lampa z książki. Do jej wykonania potrzebna będzie najprostsza lampa, którą zamocujecie na Waszym ulubionych egzemplarzu książki.


Podłogowa książka

Ciekawą aranżacją reszty pokoi będzie też podłogowa lampa z książek. Jej design pasuje zarówno do sypialni i salonu, jak również do każdego biura.

 

Stacja dokująca

Jeśli wolicie bardziej nowoczesne rozwiązania, świetnym pomysłem będzie stworzenie książkowej stacji dokującej do Waszego iPhone.

 

Niewidzialna półka

Co powiecie na to, żeby miejsce tradycyjnych półek zajęły książki? Takie rozwiązanie na pewno zaskoczy wszystkich gości.

Donica z książki

W rankingu 10 najlepszych projektów ze starych książek nie mogło zabraknąć książkowej donicy. Choć ten projekt pojawił się już na MieszkaniowychInspiracjach przyznajcie, że jest niesamowicie pomysłowy.

Zagłówek ze starych książek

Jeśli chcecie by Wasza sypialnia zyskała wyjątkowego charakteru pochwalcie się oryginalnym zagłówkiem. Świetnym rozwiązaniem będzie ozdobienie go starymi książkami.