"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.roomenvy.co.uk

5 najgorszych błędów w dekorowaniu wnętrz

Zanim zdecydujemy się na odpowiednią aranżację mieszkania, zazwyczaj oglądamy mnóstwo inspiracji i czytamy tysiące porad dotyczących urządzania wnętrz. Jednak często to nie wystarcza, popełniamy ogromne błędy, które zamykają drogę do stworzenia idealnej przestrzeni mieszkalnej. Jak się ich ustrzec? Poznajcie swoich najgorszych wrogów.

 

1. Zaśmiecamy pokój

Mimo posiadania wielu pamiątek, ozdób i wielu stylowych dodatków pamiętajmy, aby nie zaśmiecać pokoju. W aranżacji wnętrz panuje jedna podstawowa zasada – mniej znaczy więcej i to jej powinniśmy się trzymać.

2. Dobieramy dodatki do koloru ściany

Dobieranie poduszek, narzuty i dodatków do koloru jednej ze ścian to największy błąd jaki popełniają Polacy. Pamiętajcie, że w aranżacji wnętrz liczy się zabawa kolorami, stylami i fakturami, w przeciwnym wypadku Wasze wnętrze będzie nudne i banalne. 

 

3. Stawiamy meble pod ścianą

Jeśli postawimy meble pod ścianą, wydaje nam się, że wnętrze zyskuje optycznie kilka dodatkowych centymetrów. Nic bardziej mylnego! Krzesła czy kanapy stojące pod ścianą rujną poczucie otwartości i przytulności wnętrza. Może warto wiec idąc za przykładem amerykańskich mieszkań postawić kanapę na środku salonu? 


 

4. Wybieramy białe ściany

Białe ściany i sufity genialnie sprawdzają się w skandynawskich wnętrzach. Jednak, jeśli urządzamy mieszkanie w stylu retro lub zgodnie z industrialnymi lub eklektycznymi wskazówkami warto postawić na mocniejszy akcent.

 

5. Ślepo podążamy za trendami

Nowe trendy w aranżacji wnętrz mają inspirować, ale w żadnym wypadku nie możemy za nimi ślepo podążać. Jeśli spodoba nam się popularny motyw, powinniśmy w minimalistyczny sposób przenieść go do naszego wnętrza. Modne w tym sezonie paski, z pewnością nie będą stylowym rozwiązaniem, jeśli użyjemy ich w każdym elemencie dekoracyjnym.