"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.theyellowcapecod.com

Jak zmienić charakter wnętrza za pomocą firanek?

Nie planujecie gruntownego remontu mieszkania, wymiany mebli, dodatków, czy przemalowania ścian, a jednocześnie pragniecie zmienić charakter Waszego wnętrza? Prostym lecz bardzo efektownym sposobem na szybką transformację wnętrza są nowe zasłony! Zobaczcie, jak za pomocą kawałka materiału zmienić klimat Waszego mieszkania.

 

1. Nowoczesność

Współczesne zasłony z grubymi, czarno – białymi pasami nadadzą wnętrzu nowoczesny charakter. Podobną aranżację uzyskacie wykorzystując wzorzyste zasłony w koła, kwadraty i trójkąty. 

 

2. Eklektyzm

Bez ciekawych, wzorzystych zasłon ten pokój wyglądałby jak tradycyjne wnętrze zainspirowane skandynawskim stylem. Dzięki ciekawym zasłonom, w prosty sposób zmieniono jego charakter. Jeśli chcecie uzyskać podobny efekt, korzystajcie z niecodziennych wzorów i wyrazistych kolorów zasłon.

 

3. Kobiecość

Najprostszym sposobem na nadanie wnętrzu kobiecego charakteru jest użycie falbaniastych zasłon. 


 

3. Elegancja

W nowoczesnych wnętrzach inspirowanych wiktoriańskim stylem niezbędne jest dodanie odrobiny elegancji konstrukcji budynku. Aby odwrócić uwagę od dużych przeszkleń, użyjcie obszernych, klasycznych zasłon.

5. Klasyka

Klasyczne, proste zasłony sprawiają, że wnętrze nabiera ciepłego, domowego charakteru. Jeśli nie przepadacie za kawałkiem materiału w oknie, zdecydujcie się na klasyczne rozwiązanie. Dzięki temu, wykorzystując firanki nie zmienicie charakteru wnętrza, unikniecie jednak surowej aranżacji.