"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.jeanniebalsam.com

Jak zmienić proporcje wnętrza?

W każdym mieszkaniu kryją się mniej lub bardziej widoczne wady architektoniczne. Może się zdarzyć, że Wasz pokój jest za niski, za wąski, a nawet wręcz przeciwnie – mało kameralny. Na szczęście wszystkie te wady można optycznie zlikwidować za pomocą kilku, designerskich sztuczek.

 

Jak optycznie podwyższyć sufit?

Niski sufit może sprawić, że Wasz pokój wyglądać będzie na mniejszy niż jest w rzeczywistości. Takiej iluzji można przeciwdziałać za pomocą tapety w pionowe paski. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Wasz pokój optycznie wydłuży się o co najmniej kilka centymetrów. Korzystajcie z tego rozwiązania, tym bardziej, że to jeden z najmodniejszych wzorów sezonu! 

 

Jak sprawić, by pokój wydawał się szerszy?

Używając pionowych pasów optycznie wydłużycie pokój, zaś za pomocą poziomych pasów dodacie wnętrzu kilka centymetrów w obwodzie. Na rynku znajdziecie tysiące różnorodnych wzorów tapet, od minimalistycznych, po wielokolorowe.

 


Jak sprawić, by pokój stał się bardziej przestronny?

Wiele osób twierdzi, że jasne kolory na podłodze optycznie powiększają przestrzeń. Jednak w niektórych pomieszczeniach warto postawić na wzór z kwadratów. Zobaczcie, jak taki zabieg działa na Wasze zmysły.

 

Jak optycznie zmniejszyć pomieszczenie?

Czasami to właśnie zbyt duże przestrzenie są największym problemem właścicieli przestronnych domów. Na szczęście, również na stworzenie bardziej kameralnej przestrzeni jest proste rozwiązanie – pokrycie całego pokoju tapetą o drobnym wzorze.