"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

5 kroków do stworzenia sypialni w stylu boho

Hippisowskie barwy, orientalne dodatki i nietuzinkowość francuskiej bohemy. Czy coś może łączyć te trzy zdawałoby się kompletnie różne elementy? Otóż tak, to własnie styl boho.

Styl boho podbił miliony serc osób lubiących niekonwencjonalne, niczym nieograniczone aranżacje. Sama nazwa „boho” pochodzi właśnie od środowiska artystycznej cyganerii, której członkowie okazują pogardę dla wszelkich konwenansów. Jeśli wiec, chcecie urządzić wnętrze w stylu francuskiej bohemy musicie raz na zawsze zapomnieć o jakichkolwiek zasadach obowiązujących w aranżacji wnętrz. Zobaczcie 5 kroków do stworzenia sypialni w stylu boho.

1. Ozdóbcie ścianę niepasującymi do siebie ramami

Urządzanie pokoju w stylu boho warto zacząć od ozdobienia ścian obrazami, fotografiami i grafikami oprawionymi w niepasujące do siebie ramy. Dzięki takiemu zabiegowi, w prosty i szybki sposób nadacie wnętrzu odrobiny eklektyzmu.

 

2. Pomieszajcie eleganckie style

W sypialni w stylu boho można pozwolić sobie na dowolne zestawienie „luksusowych” mebli i dodatków. Co powiecie na wiktoriańskie łoże, elegancki żyrandol i szafki z niczym z Empire State Building?

 

3. Rozrzućcie orientalne poduszki na podłodze


Atmosferę artystycznego pokoju świetnie podkreślą porozrzucane na podłodze kolorowe poduszki. Pamiętajcie, że styl boho to odpowiedni wybór dla zapalonych podróżników  z artystyczną duszą i  luźnym podejściem do życia.

 

4. Pomieszajcie kolory, wzory i tkaniny

Głównym wyznacznikiem stylu boho jest mieszkanka różnych kolorów, wzorów i tkanin. W takiej sypialni świetnie sprawdzą się nasycone kolory – żółcie, pomarańcze, czerwienie, turkusy i róże.

 

5. Użyjcie ciepłego oświetlenia

W pokoju zaaranżowanym w stylu francuskiej bohemy nie może zabraknąć ciepłego oświetlenia, świec i oryginalnych lampionów. Styl boho kocha zwłaszcza te w marokańskim klimacie.