"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Mieszkanie studio

O tym, że osoby poszukujące mieszkań typu studio stały się coraz liczniejszą grupą klientów najlepiej wiedzą bankowcy i deweloperzy. Młodzi ludzie, single, pary, a coraz częściej także starsze małżeństwa decydują się na mieszkanie z otwartym układem przestrzeni. Jednak problemy zaczynają się przy aranżacji z pozoru nieustawnego wnętrza. Zobaczcie, jak sobie z nimi poradzić.

Aranżacja mieszkania typu studio czy jednopokojowej kawalerki zawsze nastręcza wiele problemów. W niewielkim wnętrzu musimy nie tylko przemyśleć układ przestrzeni, podział wnętrza, ale również wybór mebli i pasujących do lokalu dodatków. Plusem dobrze urządzonego mieszkania typu studio jest z pewnością niezwykły design, który króluje w najbardziej modnych zakątkach największych miast świata. Oto kilka porad, które pozwolą Wam maksymalnie wykorzystać przestrzeń i stworzyć mieszkanie marzeń.

Z dumą prezentuj łóżko

W nowoczesnych lokalach łóżko nie jest przeszkodą w aranżacji salonu. Najlepsi projektanci z dumą prezentują miejsca do spania, umieszczając je na platformach lub w centralnej części pokoju.

 

Postaw na styl eklektyczny

Pomieszanie wielu stylów dobrze wygląda w mieszkaniach typu studio. Dzięki takiej aranżacji, meble wtapiają się w wystrój wnętrza, pozornie ukrywając rzeczy, których nie chcemy wystawiać na światło dzienne np. łóżko.

 

Rozdziel wnętrze półką

Jeśli koniecznie chcecie podzielić wnętrze za pomocą stałych elementów konstrukcyjnych, postawicie na półki zamiast ścianek działowych. Takie rozwiązanie nie tylko doskonale rozdzieli przestrzeń, ale będzie również funkcjonalnym dodatkiem.

 

Podziel przestrzeń


Nie zapomnijcie o odpowiednim podzieleniu przestrzeni na strefę kuchenną, jadalnianą, salonową, sypialnianą i biurową. Jeśli jeszcze przed zakupem mebli odpowiednio rozplanujecie mieszkanie na kartce papieru, z pewnością nie doprowadzicie do „zagracenia” mieszkania.

 

Pnij się do góry

Świetnym rozwiązaniem są meble dwukondygnacyjne np. łóżko piętrowe z miejscem na biurko na dole. Ciekawym meblem do mieszkania – studia są także meble modułowe. Dzięki tym sprytnym rozwiązaniom faktycznie zyskamy dodatkową przestrzeń nie tylko optycznie powiększając przestrzeń.

 

Postaw na lustra

Jeśli odpowiednie podzielenie przestrzeni nie wystarczy, kupcie lustra, które tworzą wrażanie głębi i optycznie powiększają przestrzeń.

 

Zdecyduj się na mocny akcent

Aby przykuć uwagę gości, w części salonowej zdecydujcie się na jeden, mocny akcent. Świetnym rozwiązaniem jest np. dywanik w mocnym kolorze.