"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Sposoby na przechowywanie

Nie wiecie jak poradzić sobie z aranżacją małego mieszkania? Sekret tkwi w inteligentnym przechowywaniu. Zobaczcie kilka sposobów na powiększenie mieszkania.

Tak naprawdę dodatkową przestrzeń zawsze można znaleźć. Wystarczy dobry pomysł. Czasami jednak brakuje nam kreatywności lub po prostu zapominamy o możliwościach naszego mieszkania, a wykorzystać trzeba absolutnie każdy zakamarek.

Najszybciej jest schować rzeczy pod łóżko. Warto jednak sprawdzić jak duży jest wysuwany schowek i czy pomieści najważniejsze przedmioty. Czasami warto także kupić obudowane łóżko z dużą ilością półek i szafek na drobne rzeczy.

Podwójna podłoga to rewelacyjne miejsce na przechowywanie różnych szpargałów. Wymaga większej ilości pracy, jednak jest dużo lepszym rozwiązaniem niż rząd pawlaczy zawieszonych w przedpokoju. W takich podłogowych skrytkach można przechowywać także większe rzeczy i urządzenia jak np. rower czy walizki.


Pamiętajcie także o schodkach. Jeśli budujecie dom lub aranżujecie mieszkanie, w którym będą schody, koniecznie zróbcie w nich półki.

Ważnym elementem przechowywania rzeczy jest także dbałość o czystość i porządek. Talerze i porcelanę można rozmieścić tak aby nie tracić przestrzeni.  W tym pomogą Wam wysuwane półki.