"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Niebieski pokój

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, że coś jest niebieskie. Kolor ten bowiem, jak mało który ma setki odcieni i równie dużo ich nazw. Może być morski, turkusowy,  a nawet błękitny jak niebo. Zobaczcie jak połączyć te wszystkie barwy w swoim mieszkaniu. To nie lada gratka dla miłośników niebieskiego.

 

Użycie koloru niebieskiego jako bazowego w aranżacji mieszkania to bardzo dobry pomysł. Pasuje zarówno na ściany, na podłogę oraz świetnie akcentuje elementy dodatkowe – zasłony, firany, stoliki czy gadżety.

Najprostszym i najbardziej naturalnym połączeniem niebieskiego jest biały. Przestrzeń wygląda czysto, prosto i komfortowo, a jednocześnie niebanalnie.

Jeśli całe mieszkanie planujecie urządzić właśnie w kolorze niebieskim, pamiętajcie o kilku zasadach. Odcieni jest mnóstwo, ale do sypialni wybierzcie barwę stonowaną, ciemniejszą. W końcu jest to miejsce, w których chcecie odpocząć.


Nie będzie to wielkim odkryciem, ale niebieski to kolor stworzony do łazienki. Kojarzy się z wodą, morzem, bryzą i czystością. Wygląda efektywnie i stylowo, zwłaszcza jeśli połączycie go ze szkłem i drewnianymi panelami.

No i dodatki. Mnóstwo pomysłów i kolorowych wariacji. Poduszki w różnych odcieniach, drewniane słoiki, wiklinowe kosze i oceaniczne zasłony. W zasadzie nic dodać nic ująć – gotowy projekt macie poniżej.