"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Pomysł na mapę

Wykorzystanie mapy w designie to dość popularny trend. Nie zawsze jednak pasuje do każdego wnętrza. Jeśli koniecznie chcecie, aby mapa była częścią Waszej aranżacji, zobaczcie co można z nią zrobić.

Mapy potrafią inspirować. W dzieciństwie potrafiłam godzinami przesiadywać nad mapą świata, wytyczając najdalsze kierunki świata. Magia mapy polega przede wszystkim na tym, że pozwala planować, marzyć.  Ten trend pasuje także do wielu aranżacji.

Poduszkowa mapa

Oczywiście motyw mapy w mieszkaniu musi w jakiś sposób nawiązywać do Waszego charakteru. Trzeba po prostu być prawdziwym. Nie oszukujcie, jeśli nie lubicie podróżować dalej niż za miasto, a nie narazicie się na głupie docinki ze strony gości.  Jeśli jednak marzycie o dalekich podróżach to z pewnością lepiej, jeśli mapę będziecie mieć pod głową np. na poduszce. Ten element świetnie pasuje do jednobarwnych mebli – kanap i foteli.

www.etsy.com

www.etsy.com

www.etsy.com

www.etsy.com

 

Stare, oldschoole

Stare mapy i pergaminy to prawdziwy skarb. Jest w nich coś magicznego, tajemniczego i inspirującego. Są stylowe i pasują zarówno do aranżacji vintage, jak i nowych dekoratorskich trendów.  Można je oprawić w antyramę, zwinąć w tubę lub rozłożyć pod szklaną ławą.


 

Meblomapy

Faktury w kształcie map to nowość w designie. Pasują raczej do pokoju podróżnika niż do salonu.

Mapa na ścianie

Planowanie podróży najlepiej zacząć w łóżku z widokiem na mapę.  Sama taką mam więc wiem, że to naprawdę działa. To także świetny pomysł na pustą ścianę w pokoju dziecka.

www.dwr.com

www.dwr.com