"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Co powiesić na ścianie?

Jestem przekonana, że niemal każdy z Was miał kiedyś problem z tym, co powiesić na ścianie. Obrazy, zdjęcia z wakacji czy stare portrety dla wielu mogą wydawać się zbyt banalne. Dla innych problemem może być samo ułożenie wybranych elementów. Mam nadzieje, że dzisiejsze propozycje ułatwią Wam to arcytrudne zadanie. Zobaczcie, co powiesić na ścianie.

Na ścianie możecie powiesić dosłownie każdy dodatek  – obrazy, zdjęcia, grafiki, rysunki, płaskorzeźby czy pamiątki z podróży. Ważne jest, aby charakter tego elementu pasował do klimatu Waszego mieszkania i Waszej osobowości. Jeśli lubcie wnętrza w stylu retro nie obawiajcie się wieszać obrazów czy płaskorzeźb na ścianach. W nowoczesnych mieszkaniach postawicie na rysunki, grafiki i zdjęcia w niebanalnych kombinacjach. W eklektycznych pomieszczeniach zaś, wybierzcie charakterystyczny miszmasz.

Dobierając dodatki na ścianę łatwo jednak o efekt bałaganu. Pamiętajcie, że wybrane elementy muszą do siebie pasować, a co najważniejsze nie mogą wisieć na dosłownie każdej ścianie w domu. Tu mniej znaczy więcej.

Przy urządzaniu domowej galerii umieśćcie więc kilka ramek obok siebie, na jednej ścianie. Ramki powinny być ułożone w kształt kwadratu, koła, prostokąta czy trapezu, tak by tworzyły spójną kompozycję.

W ramach oprócz obrazów, zdjęć i rysunków możecie umieścić plakaty, pocztówki, historyczne dokumenty, kartki z książki, lustra, kawałki materiałów i oczywiście mapy.

Zobaczcie 10 pomysłów na ciekawe dodatki zamknięte w ramie:

Czarno – białe zdjęcia

 

Rysunki na ścianie

 

Retro miszmasz

 

Kubistyczne wzory

 


Ramki nad łóżkiem

 

Kartki z książki w ramce

 

Zdjęcia w ramie z okiennicy

 

Mapa na ścianie

 

Ulubione materiały w ramkach

 

Ściana z luster