"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Fototapeta z książkami

Chcielibyście mieć biblioteczkę na ścianie, jednak nie posiadacie aż tak dużej ilości książek. Rozwiązaniem może okazać się coraz popularniejszy trend – fototapeta z książkami.

Podczas gdy nasze książki powoli zastępują laptopy, tablety i czytniki książek, we wnętrzach zamiast obrazów, zdjęć i plakatów pojawiają się fototapety z okładkami. Dla wielu będąca synonimem kiczu tapeta z książkami coraz częściej króluje na okładkach popularnych magazynów. To wyraźny znak, że wnętrzarscy krytycy wreszcie docenili oryginalne tapety.

Oprócz wyraźnych trendów powinna nas zachęcić również funkcjonalność i ciekawe walory estetyczne fototapety imitującej okładki książek. Taki zabieg bowiem, nadaje pomieszczeniu poczucie głębi bez marnowania miejsca na prawdziwe regały i książki.

Fototapety z książkami pasują zarówno do wnętrz w retro stylu, jak również do nowoczesnych, modernistycznych mieszkań i biur. Taki wystrój ściany dobrze wygląda nie tylko saute, ale również w połączeniu z prawdziwymi regałami oraz popularnymi drabinami. Co o tym myślicie – stylowo czy raczej kiczowato?

www.optimise-design.com

www.optimise-design.com

www.ruralbuilding.com.au


www.ruralbuilding.com.au

www.larysalunindesign.com

 www.larysalunindesign.com

www.design-od.co.uk

www.design-od.co.uk

www.reaumeconstruction.com

www.reaumeconstruction.com