"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Modne fototapety

Fototapety na dobre zagościły w stylowych mieszkaniach. Dziś, tapetujemy nie tylko nudne wnętrza chcąc uzyskać mocny, designerski akcent. Dla wielu projektantów to właśnie tapety świadczą o dobrej aranżacji i kreatywności właścicieli wytapetowanych mieszkań.

Nie każda fototapeta zasługuje na miano stylowego dodatku, ale z całą pewnością wszystkie mieszkania mogą stanowić bazę dla ciekawych naklejek na ścianę. Co mam na myśli mówiąc „stylowa” fototapeta? Zobaczcie najnowsze trendy w tapetowaniu!

1. Nowoczesne pastele

Dzięki pastelowym kolorom na ścianie nasze wnętrza nabierają ciepłego, domowego charakteru. Ściany w takich odcieniach rozjaśniają przestrzeń i przywodzą na myśl miłe wspomnienia. Zwłaszcza podczas zimowych wieczorów miło jest popatrzeć na typowo letnie kolory, tym bardziej jeśli układają się one w modne, geometryczne wzory.

 

 

2. Zindywidualizowane wzory

Jeśli jednak nie chcecie przeprowadzać kompletnego remontu w Waszym mieszkaniu, doskonałym pomysłem będzie naklejka na ścianie. Wybór motywów jest ogromny – od prostych, geometrycznych kształtów po skomplikowane wzory, a nawet sceny z codziennego życia. Dużą zaletą tego typu naklejek jest możliwość przyklejenia ich nie tylko na ścianę, ale również na sufit czy meble.

 

3. Hipnotyzująca fototapeta

Optyczne powiększenie wnętrza jest możliwe dzięki odpowiedniej fototapecie na ścianie. Zdecydujcie się na motyw okien, lasu czy tunelu. 

4. Wzory ludowe

Choć w sezonie jesień-zima 2013 wydawać by się mogło, że inspiracja sztuką ludową zeszła na drugi plan, motywy folklorystyczne nadal inspirują projektantów wnętrz. Pamiętajcie, że ludowe wzory doskonale wyglądają nie tylko w mieszkaniach w retro stylu, ale również w nowoczesnych aranżacjach.

 

5. Trawa na ścianie

Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd, projektanci wnętrz mają rozwiązanie. To wyjątkowo modna fototapeta z motywem trawy! Trawa na ścianie rozweseli każde wnętrze, a zielony kolor zrelaksuje osoby przebywające w wytapetowanym pomieszczeniu.