"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Pomysł na półkę

Półka to bardzo ważny element mieszkania. To na niej znajdują się książki, gazety, gadżety i inne dodatki, które świadczą o prawdziwej wartości mieszkania. Dlatego tak ważne jest to jak one wyglądają. Oto kilka moich ulubionych pomysłów.

 

To rzeczywiście niespotykane rozwiązanie, bo jak inaczej nazwać półki stworzone z nieużywanych… drabin! Prosty projekt, który każdy jest w stanie wykonać w domowych warunkach. Półka wygląda nowocześnie i z pewnością pomieścicie na niej wszystkie najważniejsze przedmioty.

Lubicie projekty w stylu vintage? Potrzebne Wam będą 3 lub 4 stoliki do kawy. Przetnijcie je w połowie i przewierćcie do ściany. Miejsca może nie będzie za wiele, ale design zachwyci każdego.

Cudownym rozwiązaniem są drewniane półki na skórzanym pasku. Wyglądają modnie, oryginalnie i nie są trudne w wykonaniu. Przekonajcie się sami TU.


A co jeśli chcielibyście odrestaurować Wasze półki lub tchnąć w nie nowego ducha? Kilka prostych zabiegów, takich jak odmalowanie półek lub zmiana okleiny, z pewnością pomogą.

Prostym, aczkolwiek wyjątkowo stylowym rozwiązaniem jest także oklejenie „pleców” półki kolorowym materiałem. Tu świetnie sprawdzą się modne, kubistyczne wzory.