"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Co na ścianie?

Zastanawiacie się co powiesić na ścianie? Pomysłów na aranżacje ścian nie brakuje, choć z pewnością wielu z Was zapomina o popularnych rozwiązaniach. Spróbujmy usystematyzować tę wiedzę.

Jeśli na każdej ścianie pozwolimy sobie na niecodzienną ozdobę, z pewnością szybko uzyskamy efekt bałaganu, a dodatkowo optycznie zmniejszymy przestrzeń. Jednak z drugiej strony, jeśli pozostawimy nasze ściany „gołe”, spłaszczymy przestrzeń, a nasze mieszkanie będzie wydawać się nieurządzone. Najlepiej więc, pozwolić sobie na aranżację jednej ściany. Co na niej powiesić? Zobaczcie zbiór sześciu tradycyjnych rozwiązań.

1. Ciekawy wzór kolorystyczny

Najprostszym sposobem na odświeżenie wnętrza za pomocą farby jest pomalowanie jednej ze ścian na dwa odcienie. Modny efekt ombre lub paski to naprawdę doskonały pomysł na ożywienie wnętrza, pod warunkiem, że nie mamy na niego innego pomysłu lub chcemy uzyskać modny, geometryczny efekt.

2. Tapeta

Czas obalić stereotypy szerzone nawet przez znanych architektów i dekoratorów! Tapety znów wróciły do łask! Oczywiście nie mówię tu o przebrzmiałych widokach na morze i palmę, a o modnych tapetach w skandynawskim stylu. To naprawdę wygląda dobrze!

3. Drewno

Rustykalny klimat we wnętrzu stworzą drewniane płytki lub deski zamontowane na ścianie. Umiejętnie dobrany kolor drewna nada wnętrzu spójnego charakteru i stworzy przyjemny, swojski klimat.


4. Zdjęcia

Tradycyjną metodę ozdabiania ścian, czyli wieszanie na nich ramek ze zdjęciami możemy interpretować na wiele sposobów.  W ramkach możemy powiesić kolorowe lub czarno-białe zdjęcia, mapy lub mozaiki. Możemy też zdecydować się na powieszenie kilku ramek obok siebie, zdjęć w antyramie, a nawet zdjęć z polaroida na całej ścianie.

5. Obrazy

Obrazy w oldschoolowych ramach będą doskonale prezentować się w mieszkaniach urządzonych w stylu eklektycznym oraz wnętrzach typu retro. Jeśli podobają Wam się wnętrza artystów, nie bójcie się zainwestować w małe dzieła sztuki.

6. Półki

Jeśli jednak nie lubicie płaskich dodatków, nic nie stoi na przeszkodzie abyście na ścianie ustawili książki, figurki czy pamiątki z podroży. Na czym? Powieście na ścianie półki!