"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Tapety na zimę

Chociaż tapety nie należą do najmodniejszych trendów kończącego się roku, to jest kilka takich, które absolutnie powaliły mnie na kolana – zwłaszcza w tę zimową porę.

Tak naprawdę o sile wnętrz stanowi jeden mocny motyw. To właśnie on sprawia, że nasze mieszkanie staje się ciekawe, stylowe, a niekiedy magiczne.  W okresie Bożego Narodzenia aranżacja wnętrz sprowadza się do kupna setek niezbyt atrakcyjnych dodatków, które nie tylko zagracają nasze mieszkania, ale i często wyglądają po prostu kiczowato. Pamiętając o zasadzie jednego, dominującego elementu, warto z nich zrezygnować na rzecz np. zimowej tapety.

Wszystkie tapety mają podobne motywy i kolory – kojarzą się z zimną północą, klimatem nawiązującym do lodowego, skandynawskiego pustkowia.  Nie oznacza, to że mieszkanie przestaje być ciepłe.  Wręcz przeciwnie, dobrze dobrany mural ma ogromną siłę przyciągania.

Proste wzory, uciekające w ambient pozwalają przenieść zimową aurę wprost do mieszkania, jednocześnie dając rewelacyjny efekt w postaci ciekawej kombinacji kolorów.

Moim ulubionym pomysłem jest renifer na białej ścianie, obrysowany i wycięty z leśnej tapety. Ten rustykalny, stylowy dodatek po prostu musi się podobać.

tapeta ścienna

tapeta ścienna

tapeta na ścianę

tapeta na ścianę


tapety ścienne

tapety ścienne

tapeta do salonu

tapeta do salonu

tapeta

tapeta

tapeta modna

tapeta modna

tapeta skandynawska

tapeta skandynawska

zdjęcia, tapety: www.pixers.pl