"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.windandwillowhome.com

Urządź mieszkanie z mapą

Kiedyś wielcy podróżnicy odkrywali nowe lądy posługując się jedynie starą, niedokładną mapą i kompasem. Dziś używając tych samych przyrządów można poczuć oddech wielkiego świata i to we własnym mieszkaniu.

Istnieje wiele niezwykłych aranżacji, które można wykorzystać do urządzenia własnego mieszkania. Jednak nic nie nada wnętrzu większej ogłady, a zarazem tajemniczości, niż mapa świata. Być może dlatego ten element tak często wykorzystują znani aktorzy, fotografowie i szefowie największych magazynów wnętrzarskich. Mapę świata można wykorzystać w każdej aranżacji wnętrza. W mieszkaniu urządzonym w stylu retro stara, zalana herbatą mapa może wisieć w wielkich, kolonialnych ramach. W mieszkaniu w stylu skandynawskim mapa świata może znaleźć się w białej sosnowej ramie, a w nowoczesnym wnętrzu możemy użyć mapę na magnesy. Jak jeszcze można wykorzystać ten stylowy element? Zobaczcie sami:

1. W ramach

Prostym i stylowym pomysłem na wykorzystanie mapy w aranżacji wnętrza jest umieszczenie jej w ramie. Dzięki temu mapa nie tylko dobrze się prezentuje, ale również jest chroniona od kurzu i odcisków palców.

 

 

2. Mapa w stoliku

Stare mapy można również wykorzystać za pomocą metody dekupaż. Dzięki nowej aranżacji stare, zniszczone meble zyskają nowe życie.


3. Tapeta z mapy

Ściana ozdobiona wielką mapą świata jest doskonałym pomysłem na zagospodarowanie pustej przestrzeni i codzienną edukację.

 

 

Zdjęcie profilowe: www.windandwillowhome.com