"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.rookno17.com

Hit roku – farba tablicowa

Już od kilku sezonów farba tablicowa podbija rynek światowego designu. Bez wątpienia zyskała miano ulubionej farby dzieci i modnego dodatku dla dorosłych. W nadchodzącym roku będzie to jeden z najgorętszych trendów, dlatego już dziś warto poznać tę stylową aranżację.

Farba tablicowa przestała być już dobrem luksusowym. Można ją kupić w dosłownie każdym sklepie budowlanym za niecałe 100 zł za 1,5 kg. Jej nałożenie łudzono przypomina malowanie ścian zwykłą farbą. Musimy jedynie pamiętać, by przed jej nałożeniem pomalować pokój inną farbą podkładową np. akrylową. Powstała w wyniku malowania tablica jest odporna na oddziaływanie kredy i wielokrotne zmywanie przy użyciu wody. Ma bardzo wysoką trwałość, jak wskazują specjaliści dwie warstwy farby będą nam służyły nawet do 10 lat.

Farba tablicowa może być stosowana w różnych miejscach – na meblach, dodatkach, kuchennych sprzętach. Jednak najczęściej możemy spotkać ją na ścianach w pokoju dziecięcym. Dzięki takiej aranżacji dziecko będzie mogło malować na ścianie bez żadnych konsekwencji. Farba tablicowa świetnie sprawdzi się także kuchni, salonie, biurze i przedpokoju. Jest to bowiem najlepsze połączenie designu i funkcjonalności.

 


Zdjęcie profilowe: www.rookno17.com