"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

8 najlepszych, darmowych programów do projektowania

Wiecie, że pierwotnie gra The Sims miała być programem do projektowania wnętrz, a Simowie mieli być tylko modelami obrazującymi ludzi. I choć jako symulacyjno-strategiczna gra, The Sims opanował niemal cały świat, na rynku pozostały inne świetne programy do projektowania wnętrz. Specjalnie na Waszą prośbę przedstawiam 8 najlepszych, darmowych programów do projektowania.

 

1. www.mydeco.com

My Deco Planner 3D pozwala wstawiać ściany, drzwi, okna, meble oraz dodatki. Dzięki przyciskowi „do kupienia”  dowiesz się gdzie kupić wybrane przedmioty, a po połączeniu z Facebookiem możesz wstawić gotowe projekty na swoim profilu i ścianach znajomych.

mydeco

 

2. www.ikea.com

Autorski program do projektowania wnętrz firmy Ikea jest jednym z najlepszych programów na rynku. Możesz urządzić mieszkanie korzystając z mebli i dodatków, które kupisz w każdym sklepie Ikea.

 

Ikea

 

3. www.bobvila.com

Program BobVila.com zawiera zestaw bezpłatnych narzędzi internetowych, które pomogą Ci oszacować, ile materiału potrzebujesz do wykonania konkretnej pracy budowlanej. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze na zakup niepotrzebnych, kosztownych materiałów.

 

www.bobvila.com/

 

4. www.sweethome3d.com

To kolejny świetny, darmowy program do projektowania wnętrz. Dzięki dużej ilości mebli i dodatków dostępnych online, urządzisz wymarzoną przestrzeń, którą później będziesz mógł podglądać w 2D i 3D.

SWEET HOME 3D


5. www.armstrong.com

Armstrong to wirtualny program, który pozwala w domowym zaciszu zobaczyć różne kombinacje kolorów podłóg, szafek, sufitów, ścian, a nawet blatów.

 

Design A Room

 

6. www.homestyler.com

Homestyler to darmowy program dla amatorów, stworzony przez firmę Autodesk, znaną z profesjonalnych programów dla projektantów wnętrz.

 

homestyler

 

7. www.smallblueprinter.com

Garden Planner to świetny, darmowy program do projektowania ogrodów.

 

GARDEN PLANNER

 

8. www.smartdraw.com

SmartDraw to pakiet programów do grafiki i wizualnej prezentacji. Posiada bezpłatny okres próbny, po którym możesz wykupić program.  Znajdziesz w nim praktycznie nieskończony wybór mebli, samochodów i materiałów budowlanych.

 

SmartDraw

Dzięki uprzejmości: www.freshome.com