"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.kathleenwalshinteriors.com

Jaki kolor wybrać do biura?

Naukowcy udowodnili, że kolory mają ogromne znaczenie dla naszej psychiki, często też wywołują u ludzi określone reakcje. Dlatego wybór barw w naszym mieszkaniu musimy gruntownie przemyśleć, szczególnie  gdy mówimy o kolorze  ścian naszego biura.

Pokój biurowy to szczególne miejsce. Z jednej strony musi być inspirującym stanowiskiem pracy, z drugiej zaś powinien być przytulny i wygodny. To właśnie w tym pomieszczeniu tak ważny jest odpowiedni dobór kolorów. Zależy on od naszego charakteru, mówi o pragnieniach, temperamencie, a także rodzaju prowadzonej działalności.

Architekci i dekoratorzy wnętrz radzą, aby aranżacje pokoju biurowego opierać na jasnych kolorach. Takie wykończenia relaksują i nie odciągają uwagi pracownika. Jednak należy uważać, by aranżacja naszego biura nie była nudna i zbyt monotonna. Dlatego warto postawić na akcenty kolorystyczne w meblach, a przede wszystkim w dodatkach. Jaki kolor wybrać? To już zależy od naszego charakteru:

Kolor żółty – świetnie sprawdzi się w pokoju handlowca. Barwa ta służy pomocą w przezwyciężaniu konfliktów i wzmacnia pewność siebie.

 

 

Kolor pomarańczowy – to idealna barwa dla kucharzy. Kolor sprzyja pogodnym myślom, zwiększa motywację do działania, podnosi poczucie własnej wartości i korzystnie wpływa na układ trawienny.

 

 

Kolor różowy – sprawdzi się w przedszkolach i salach zabaw. Naukowo udowodniono, że barwa ta podnosi poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Kolor czerwony – wskazany jest dla przemęczonych, ospałych i spragnionych sukcesu osób.


 

 

Kolor fioletowy – to barwa wprost stworzona dla modelek, księży i psychologów! To właśnie kojący fiolet pomaga przezwyciężyć lęki i obsesje, tłumi uczucie głodu i reguluje przemianę materii.

 

 

Kolor granatowy – świetnie sprawdzi się w pokoju prezesa i dyrektora. Jest to kolor odpowiedni dla tych, którzy chcą mieć wszystko pod kontrolą, lubią porządek i dyscyplinę.

 

 

Kolor niebieski – to barwa pisarzy, artystów i działaczy społecznych. Kolor niebieski pobudza umysł do pracy i  pomaga w kreowaniu własnej przestrzeni.

 

Zdjęcie profilowe: www.kathleenwalshinteriors.com