"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak urządzić domowe biuro?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że proste i nudne pomieszczenia biurowe są o wiele bardziej rozpraszające niż energiczne wnętrza. Jednak urządzając biuro w domowym zaciszu najważniejsze jest zachowanie umiaru zarówno między prostotą aranżacją, jak i zbyt ekspansywnym wnętrzem. Ten złoty środek z pewnością uda się zachować, jeśli skorzystamy z 3 propozycji na aranżacje domowej przestrzeni biurowej.

 

Inspirujące słowa na ścianie

Inspirujące cytaty potrafią dodać otuchy nawet w najbardziej wyczerpujący dzień w pracy. Warto otaczać się nimi na co dzień, nie koniecznie chowając je w notesach i skoroszytach. Korzystając z mody na farbę tablicową, pomalujcie nią przestrzeń biurową, a na ścianach napiszcie inspirujące słowa.

biuro w domu

biuro w domu

 

Psychologia kolorów

Od dawna wiadomo, że kolory którymi otaczamy się na co dzień mają różne znaczenie, a co za tym idzie wywołują w nas inne emocje. W aranżacji domowego kącika pracy warto wykorzystać to na swoją korzyść, stawiając na dwa inspirujące kolory – żółty i pomarańczowy. Różne odcienie pomarańczy to doskonały wybór dla osób mających twórczą pracę. Żółty zaś, to kolor ułatwiający podejmowanie decyzji, promujący pomysłowość i logikę. Jeśli jednak nie lubicie ciepłych barw, do wyboru pozostaje jeszcze turkus – kolor symbolizujący spokój i jasność umysłu.


jak urządzić biuro

jak urządzić biuro

 

Wygodne krzesło

Nie ukrywajmy, wygodny fotel w biurze jest najważniejszym elementem dekoracyjnym. Nie musi on być wyjątkowo stylowy, koniecznie jednak musimy zadbać o jego wygodę. Wybierajmy więc fotele dobrej jakości, upewniając się wcześniej czy krzesło można rozłożyć do pozycji pionowej. To o wiele ważniejsze, niż setki finezyjnych funkcji fotela.

 

biuro w domu

biuro w domu

zdjęcia: 1 – www.cushandnooks.blogspot.ro, 2 – www.danieldenver.com , 3 – www.artisticdesignsforliving.com