"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Lampa Eiffla

Projekt inspirowany symbolem światowej architektury wzbudził ogromne zainteresowanie na targach Design Miami. Niewielka wieża Eiffla stała się wielką ikoną nowego designu.

Choć nie pierwszy raz belgijskie Studio Job sięgnęło po wizerunek wieży Eiffla, tym razem architekci wzbudzili ogromny zachwyt. A to za sprawą niewielkiej, funkcjonalnej lampy wykonanej z brązu.

Materiał, z którego zbudowano lampę Eiffla, do złudzenia przypomina jednak żelazo, które posłużyło Gustave’owi Eifflowi do skonstruowania nowożytnego symbolu Paryża. Bijący z projektu minimalizm, w doskonały sposób przełamuje masywność konstrukcji. Lampa jest raczej prześmiewczym, fantazyjnym odbiciem francuskiej konstrukcji.

Job Smeets na pomysł stworzenia lamy Eiffla wpadł podczas lunchu na dachu Centre Pompidou, z którego doskonale widać malowniczą panoramę Paryża. Jak sam wspomina, przypomina mu ona młodzieńcze lata „when the world was young and Tour Eiffel was my best friend and close neighbour” ( kiedy to świat był młody, a wieża Eiffla najlepszym przyjacielem i bliskim sąsiadem). Teraz może ją mieć na wyciągnięcie ręki….

Studio Job, Job Smeets


Studio Job, Job Smeets

Studio Job, Job Smeets

Znalezione na: www.dezeen.com