"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Nowoczesny korkociąg

Najnowsza technologia w produkcji korkociągów odchodzi od wymyślnego designu na rzecz funkcjonalności! Coravin Wine 1000 Access System to propozycja dla osób, które nie wypijają butelki wina na raz.

Prawdziwi smakosze wina mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Najnowsza technologia wykorzystywana w produkcji korkociągów pozwoli napić się kieliszka wina bez konieczności otwierania butelki.

To wielka oszczędność smaku, który po usunięciu korka wietrzeje z każdą minutą – zapewniają producenci Coravin Wine 1000 Access System.

Urządzenie wyposażone jest w igłę, która przenika przez folię i korek wprost do środka butelki. Następnie do wina spuszczana jest mała smuga obojętnego gazu argonu, który zmusza wino do wydostania się z butelki, nie wpuszczając jednak powietrza. Po wyjęciu igły z butelki korek rozszerza się uszczelniając mały otwór.

To świetny pomysł dla restauracji i winiarni, które sprzedają wino na kieliszki. Czy przyda się w naszych domach? Nie jestem do końca przekonana. Tym bardziej, że za praktyczny, aczkolwiek wymyślny gadżet musimy zapłacić ok. 970 zł.  Dużo czy mało?


pomysł_korkociag

pomysł_korkociag

nowoczesny_korkociag

nowoczesny_korkociag

produkt: www.coravin.com