"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Wspólny posiłek w skandynawskim stylu

Jadalnia w stylu skandynawskim to połączenie funkcjonalności z efektownością. Utrzymana w jasnych barwach stawia przede wszystkim na prostotę i wygodę. Naturalne materiały, a więc drewniany stół i drewniane krzesła, jak również proste kształty szafek bywają tu przełamane kontrastowymi dodatkami i niebanalnym wzornictwem.

jadalnia1

 Jadalnie w stylu skandynawskim na pierwszy rzut oka wydają się surowe, ale też bardzo funkcjonalne. Dominują w nich biele i wszelkie odcienie drewna. choć nie jest to regułą.

jadalnia4

Preferowane są tu meble lekkie, ażurowe. Natomiast liczba sprzętów w przeciwieństwie do dodatków  powinna być  tutaj ograniczona w tej  do przysłowiowego minimum. Właściciele mieszkania ze zdjęcia osiągnęli fajny  efekt lekkości i przestrzenności. Na szczególną uwagę zasługują ciemne płytki na podłodze, które współgrają z drewnianym stołem i białymi, drewnianymi krzesłami, podkreślając przy okazji wszystko to, co jest na ścianie.

scandinavian home design, scandinavian design


Skandynawska jadalnia powinna być naturalna i przyjazna. Taki efekt możemy osiągnąć poprzez wprowadzenie naturalnych materiałów, jak kamień na ścianie, ale i bladych czystych kolorów, kontrastujących  np.  z blatem stołu. Duże połacie ścian w odpowiednim kolorze we wnętrzu, połączone z minimalną ilością mebli, stają się niezwykle ważnym elementem dekoracyjnym. Nie bez znaczenia jest również faktura ścian, w stylu skandynawskim powinna być ona gładka i matowa.

jadalnia5

Jadalnia w stylu skandynawskim pasuje zarówno do dużych, jak i małych przestrzeni. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy żyją aktywnie i poza dobra kuchnią cenią sobie przede wszystkim wygodę na lata.