"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.decoist.com

Jak urządzić jadalnię?

Nawet we współczesnych, szybko zmieniających się czasach, stół jest miejscem, przy którym integruje się cała rodzina. Dlatego tak ważne jest, aby Twoja jadalnie była urządzona w funkcjonalny, ale również modny i stylowy sposób.

 

1) Jadalnia stanowi integralną część każdego domu. Zanim wiec kupimy odpowiedni stół, krzesła i dodatki powinniśmy zastanowić się ile osób będzie w niej zasiadało. Specjaliści uważają, że idealne wymiary stołu dla czterech osób to 90 cm x 130cm, minimalne zaś to 80cm x 120cm.

 www.decoist.com

2) Ważny jest również wybór mebli proporcjonalnych do wielkości naszego wnętrza. Musimy pamiętać, że aby móc swobodnie przemieszczać się dookoła stołu, powinniśmy odsunąć go od ścian i mebli o 45-60 centymetrów.

www.decoist.com

3) Kształt stołu dobieramy do kształtu wnętrza. Te okrągłe świetnie sprawdzą się w małych jadalniach, w dużych pomieszczeniach możemy sobie pozwolić na prostokątne czy kwadratowe stoły.


www.decoist.com

4) W jadalni musimy stworzyć odpowiedni nastrój sprzyjający jedzeniu posiłków i prawdziwą, domową atmosferę. W tym na pewno pomogą meble w stylu retro lub nowoczesne wnętrze z czerwoną ścianą, pobudzającą apetyt i mocne, stylowe dodatki.

www.decoist.com

5) Nie mniej ważne jest oświetlenie. Wisząca lampa powinna być umieszczona 50 – 60 centymetrów nad stołem, tak aby nie zasłaniać domowników. Powinniśmy zadbać także o odpowiednią formę żyrandola oraz natężenie i barwę światła. Pamiętając, że im wyższy wskaźnik oddawania barw, tym potrawy będą wyglądały bardziej apetycznie i naturalnie.

www.decoist.com

Zdjęcia: www.decoist.com