"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.warendorf.eu

Wyjątkowe kuchnie Starcka

Na przestrzeni lat kuchenne zlewozmywaki, blaty czy szafki zmieniały się w zależności od panujących trendów. Ale to dopiero dzisiejsze zestawienie pokaże Wam, że w kwestii aranżacji kuchni nie wszystko zostało powiedziane. Poznajcie kuchnie od Philippe Starcka.

Kolekcja Warendorf to zupełnie świeże podejście do zagospodarowania kuchni. Okazuje się, że miejsce które powinno kojarzyć nam się z gotowaniem, idealnie współgra z książkami, rozmaitymi pamiątkami czy modnymi gadżetami. Ponadto zauważcie, że oprócz klasycznej wyspy, reszta blatów przypomina nieco barowy wygląd.

Starck słynie z tego, że w swoich kuchennych aranżacjach nie obawia się kombinacji akcesoriów z różnych pomieszczeń. Skórzany fotel przy metalowym blacie lub stole? Czemu nie!

Kolejnym oryginalnym pomysłem designera są obracane stoły kuchenne, a także… całe wyspy! Artysta wychodzi z założenia, że człowiek jest zmienny i dlatego warto dać mu możliwość kreowania swojego otoczenia w zależności od jego upodobań. Ta trochę ironiczna i naciągana ideologia wydaje się być po prostu udogodnieniem. Podobno obracane meble nie tracą na funkcjonalności i nie wymagają skomplikowanych rozwiązań technicznych. Ciężko to sobie wyobrazić, zwłaszcza w polskich warunkach.

www.warendorf.eu

www.warendorf.eu


www.warendorf.eu

www.warendorf.eu

Zdjęcia: www.warendorf.eu