"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Zlewozmywak na miarę potrzeb

Zlewozmywak to niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Oferta producentów jest bardzo szeroka, a wybór tak ogromny, że może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Zlewozmywaki różnią się kształtem, materiałem, kolorem, a także sposobem montażu. By nie pogubić się w gąszczu produktów dobierzmy zlewozmywak do swoich potrzeb.

 

1. Emaliowany

Choć emaliowane zlewozmywaki powoli wychodzą z mody, wciąż znajdują stałych zwolenników. Emaliowaną stal łatwo utrzymać w czystości i nie widać na niej wodnych zacieków. To wersja najtańsza, ale również najmniej trwała. Emaliowany zlewozmywak jest mało odporny na uderzenia, a powłoka z czasem ściera się i matowieje.

 

 

 

2. Chromoniklowy

Zlewozmywak chromoniklowy to wersja dla osób lubiących nieskazitelną czystość. Jest odporny na działanie kwasów i zasad (np. silnych środków czyszczących), wysokie temperatury, uderzenia i ścieranie. Jednak trudniej utrzymać go w czystości, przez co może szybko zmatowieć, a na jego powierzchni powstaną wodne zacieki.

 


 

 

3. Modne ceramiczne dublety

Dla osób, które chcą zainwestować w zlewozmywak, to produkt idealny. Jest odporny na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz bardzo wysokie temperatury. Łatwo również utrzymać go w czystości. Wybierając ten zlewozmywak warto postawić na modne, ceramiczne dublety.

 

 

 

 

Zdjęcie profilowe: www.franke.ie