"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Remont w kuchni

Aranżacja łazienki i kuchni pochłania dużo pieniędzy zarówno podczas urządzania nowego mieszkania, jak i remontów. Jednak istnieją proste sposoby, które pomogą Wam zaoszczędzić pieniądze bez konieczności rezygnacji z wysokiej jakości i stylowego wyglądu pomieszczenia. Zobaczcie, jak odświeżyć design kuchni tanim kosztem.

 

Pomaluj ściany

Najprostszym sposobem na odświeżenie wnętrza jest pomalowanie ścian w kuchni. Jednak, aby uzyskać efekt niczym z wnętrzarskiego magazynu, nie decydujcie się od razu na biały kolor ścian. Najwięksi światowi designerzy proponują mocne kolory ścian w kuchni, ciekawe mozaiki, a nawet oryginalne tapety.

 

Zmień wygląd szafek

Jeśli znudził Wam się wygląd starych szafek, nie musicie od razu zmieniać całego umeblowania kuchni. Wystarczy, że wymienicie drzwiczki szafek lub po prostu pomalujecie zewnętrze części na inny kolor. Odważnym, popularnym pomysłem jest także szło zamiast drzwiczek od szafki. Jeśli nie boicie się osłonić ich wnętrza, koniecznie zamówcie szyby u szklarza.

Dodaj zieleń

Świetnym pomysłem na odświeżenie wyglądu kuchni jest postawienie kilku doniczek z zielonymi roślinami. Kwiaty i zioła nadadzą wnętrzu spokojny, odprężający klimat, a regularnie podlewane każdego dnia odświeżą przestrzeń.


Stwórz kuchenną biblioteczkę

Postawienie książek w kuchni sprawi, że pomieszczenie swoim charakterem będzie przypominało salon lub oryginalne biuro. Dzięki takiemu zabiegowi nie będziecie musieli przejmować się brakiem najnowszych sprzętów czy kuchennych gadżetów, Wasza kuchnia zyska zaś babciny klimat.

 

Wymień blaty

Dla przeważającej większości projektantów wnętrz, blaty to jedyna rzecz, na której nie można oszczędzać podczas remontu kuchni. Muszę się z nimi zgodzić, nie warto malować blatów, a ich wymiana choć dość kosztowna zwróci się w dłuższej perspektywie.

Nadaj wnętrzu nowoczesny charakter

Najlepszym sposobem na odwrócenie uwagi od nienajnowszej kuchni jest wykorzystanie najświeższych dekoratorskich trików. Pomyślcie nad powieszeniem w kuchni kilku ciekawych fotografii, obrazów, a nawet garnków i patelni. Delikatne odświeżenie przyniesie także jeden nowy, błyszczący dodatek np. w modnym, soczystym kolorze.