"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Nowoczesna kuchnia

Nie da się ukryć, że świat zmienia się nie do poznania. Kuchnia naszych babć, mimo że kulinarnie nie do pobicia, odchodzi do lamusa. Zwłaszcza jeśli zobaczycie jak, a raczej na czym będziemy gotować w niedalekiej przyszłości.

 

1. Tablety

Jeszcze półtora roku temu, widok człowieka z tabletem, spotykał się z odruchowym „wow”. I chociaż dzisiaj, zaledwie 3 lata po debiucie pierwszego iPada, nadal posiadanie tego urządzenia to rzadkość, nie budzi ono już tak ogromnego zachwytu. Z miesiąca na miesiąc wzrasta ilość tabletów w Polsce i wkrótce już nikogo nie powinno dziwić posiadanie iPada, Nexusa, Kindle czy Xoom. Dziwić za to będzie jego zastosowanie, np. w kuchni.

Dużo gotujesz i często spoglądasz do książki kucharskiej? Zapomnij o niej. W przyszłości wszystkie przepisy kulinarne będziesz oglądać na swoim tablecie.

 

Stacja dokująca z głośnikiem i specjalną folią ochronną na Twojego iPada, nie pozwoli rozstać Ci się z nim nawet w kuchni.

 

 

Oczywiście możesz postawić go na wyjątkowej desce do krojenia lub powiesić nad kuchenką, a do tego przyda Ci się specjalny uchwyt za 35 dolarów.

 

 

2. Mądra kuchenka

Młode pokolenie idzie z duchem czasu. Już wkrótce w domach młodych, wykształconych z wielkich miast spotkacie kuchenki, które nie tylko powiedzą Wam jak ugotować ryż, ale równie sprytnie odmierzą czas na gotowanie. Zamiast stać przy garach – będziemy siedzieć wygodnie na kanapie z telefonem. Kuchenki z WiFi, sterowane za pomocą smartphone’a to już rzeczywistość.


 

 

3. Tosty ze ściany.

Ciężko wymyślić coś nowego w tym segmencie toasterów. Każdy kto je lubi, chce po prostu szybko je upiec. Zawsze jednak można popracować nad jego wielkością i funkcjonalnością.

 

 

4. Lodówka z pamięcią

Nie dość, że jej przednia ściana będzie jednym wielkim ekranem, to jeszcze bez problemu zapamięta wszystko to co akurat do niej włożyliście. Kiedy produkty zaczną się psuć, Wasza lodówka zrobi się czerwona i z pewnością poinformuje, co należy wyrzucić. Przypomni, o której wracają dzieciaki ze szkoły, no i wyśle listę zakupów na telefon!

 

5. Zioła z prywatnej szklarni

Domowy warzywniak to piękna sprawa. Nie wiem jednak, jak spodoba Wam się hodowanie bazylii w świetle LEDowej lampy. A to podobno przyszłość. Co by człowiek nie wymyślił – woda i ziemia nadal będą Nam potrzebne.