"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Kuchnia retro

Aranżacja kuchni w stylu retro to przyjemne i proste zajęcie. Jednak nawet przysłowiowe „pomieszanie z poplątaniem” rządzi się określonymi prawami.

 

Kombinacje Kolorów

Jest kilka ciekawych kombinacji kolorów, które doskonale sprawdzą się w kanonie retro – czarny z białym, morski z żółtym, czarny z czerwonym, zielony oraz żółty, jak i odważne połączenie szarego z… różowym. Jedna z tych kombinacji kolorów będzie Waszą podstawą w kuchni retro, więc wybierzcie z głową odpowiednią parę.

 

Wzory

Retro to wzory. Nieważne czy są to kafelki z truskawkami, banami czy piłeczkami – w kuchni retro z pewnością nie może zabraknąć określonego wzoru. Jeśli nie przepadacie za „owocową glazurą”, warto pomyśleć o kafelkach typu „pianino”. Czarno – biała szachownica to akcent z lat 50 i 60-tych, czyli retro pełną gębą.

 

Urządzenia vintage


Oczywiście aby przenieść naszą kuchnię kilkadziesiąt lat wstecz, potrzebujemy także AGD z poprzedniego wieku. Na szczęście większość urządzeń można kupić w nowoczesnych sklepach i to w wersji odświeżonej.

 

Prześcieradła, ceraty, zasłony

To kwintesencja stylu retro, zwłaszcza w kuchni. Nie może zatem zabraknąć kraciastych cerat, plastikowych podkładek, długich, materiałowych zasłon na okna oraz ściereczek przewieszonych przez uchwyt kuchenki.

Wartość estetyczną kuchni podnoszą dodatki. I tak w stylu retro nie obejdzie się bez klasycznych durszlaków, malowanych garnków, kwiecistych kubków i talerzy. Oldschoolowe zegary i obrazy w kuchni to znakomity pomysł na przywrócenie charakteru lat 70-tych. 

Co o tym myślicie?