"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak zrobić uchwyt do szafki?

Wyposażenie kuchni z pewnością należy do najbardziej kosztownych punktów aranżacji mieszkania. Na szczęście istnieją zabiegi dekoratorskie, które pozwalają zaoszczędzić nawet kilkaset złotych bez rezygnacji z funkcjonalności i stylu. Zobaczcie, jak własnoręcznie zrobić uchwyty do szafek.

Pomysłów na oryginalne uchwyty do szafek nie brakuje. Wielbiciele ręcznie robionych dodatków zamiast tradycyjnych uchwytów proponują kawałki drewna, pędzle, koraliki czy wstążki. Jednak ja jestem zwolennikiem trwałych, a jednocześnie oryginalnych rozwiązań – lin żeglarskich lub kawałków skóry np. od paska.

Takie uchwyty są banalnie proste w zamontowaniu, a co nie mniej ważne z łatwością możemy je konserwować. Gruba lina czy kawałek skórzanego paska są odporne na uszkodzenia mechaniczne i częstą eksploatacje.

Co więcej, te względnie tanie elementy nie wyglądają tandetnie. Wręcz przeciwnie – skórzany pasek lub sznurek żeglarski w roli uchwytów to kwintesencja dobrego smaku i modnych, aczkolwiek odważnych rozwiązań.

Uchwyt z paska

 

uchwyt do szafki

uchwyt do szafki


drzwiczki do szafki

drzwiczki do szafki

 

Uchwyt ze sznurka

 

jak zrobić uchwyt do szafki

jak zrobić uchwyt do szafki

co zrobić z sznurka

co zrobić z sznurka

zdjęcia, projekt: 1, 2, 3, 4