"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Poranna kawa w nowoczesnej scenerii

Kuchnia to miejsce szczególne w każdym domu, bez względu na jej metraż. Niezależnie od przyjętego stylu, powinna być przede wszystkim funkcjonalna i przytulna. Tym razem przedstawiamy kilka nowoczesnych propozycji, które być może staną się dla Was inspiracją podczas planowanego remontu.

kuchnia1

Kuchnia z naturalnym stołem w formie blatu to kalifornijska propozycja projektanta Chrisa Deama. Klasyczne w formie drewno ciekawie komponuje się tu z ciemnoszarą zabudową i podłogą z żywicy epoksydowej. Trzy jakże różne w kształcie lampy  zawieszne nad stołem kuchennym są tutaj przysłowiową kropką nad „i”.

kuchnia3

Tu z kolei mamy zabieg odwrotny, w którym nawiązaniem do natury stała się okleina mebli kuchennych, natomiast blat wykonano z białej lakierowanej płyty MDF.

kuchnia2


Któż z nas nie marzy o kuchni z tarasem i tak niesamowitym widokiem? W przypadku tej aranżacji na uznanie zasługuje nie tylko sceneria tej jakże bajecznej kuchni, ale umiejętne połączenie winylowej podłogi, która do złudzenia przypomina drewno z drewnopodobną okleiną zastosowaną na ścianie i czarnym szkłem frontów. Miękkie pufy zamiast klasycznych barowych stołków dodatkowo ocieplają klimat kuchni i sprawiają, że jest ona bardziej przytulna.

kuchnia6

Ten typ to kuchnia z gatunku im mniej, tym lepiej. To także przykład na to, że kuchenna wyspa wcale nie musi być ustawionym na środku prostokąte.

kuchnia7

Czarno białe aranżacje to zestawy ponadczasowe. Bez względu na rodzaj pomieszczenia i bez względu na przyjęty styl.W przypadku tej wizualizacji ciekawym pomysłem jest przedłużenie blatu, który może służyć zarówno jako niewielki stolik do spożywania posiłków, ulubione miejsce na wypicie porannej kawy, a po uprzątnięciu –  stylowy kącik do pracy.