"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Kuchnia otwarta na salon

Otwarte przestrzenie, łączące w sobie elementy kuchni i salonu to ostatnio w wielu nowych mieszkaniach dość popularne rozwiązania. Pokój z aneksem kuchennym z pewnością daje efekt większej przestronności i możliwości adaptacyjnych wedle pomysłów i upodobań przyszłych lokatorów. Jeżeli szukacie poradnika, który pomoże wam w tym zdania to zachęcam do przeczytania artykułu –aranżacje salonu z kuchnią

.

 kich9

  Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którym nie obce jest wspólne gotowanie połączone z oglądaniem telewizji i wypoczynkiem na kanapie. Koncepcja otwartej kuchni – pokój dzienny jest idealny do małych apartamentów, ale również wygląda świetnie w dużych pomieszczeniach, gdy kuchnia jest połączona z jadalnią i salonem. Daje przestrzeń bardziej elegancki i wyrafinowany wygląd.

Często mówi się, że kuchnia jest sercem domu – i bez powodu! Używana wielokrotnie codziennie, dobrze zaprojektowana kuchnia może ułatwić Ci życie, tak samo jak słabo zaprojektowana kuchnia może utrudnić i denerwować codziennie. Jeśli jesteś w tej ostatniej grupie, renowacja kuchni może pomóc w przekształceniu swojej dysfunkcyjnej przestrzeni w coś pięknego!

Szeroko rozpowszechnioną renowacją kuchni jest tendencja do otwartej kuchni. Otwarta koncepcja po prostu oznacza, że ​​jest kilka ścian lub barier, lub istniejących oddzielanie pomieszczeń. Umożliwia to spojrzeć z jednego pomieszczenia do drugiego. Sporządzona dobrze, otwarta koncepcja kuchni może sprawić, że małe miejsce będzie duże i przestronne. Jeśli jednak zostanie to zrobione nieprawidłowo, otwarta koncepcja może pozostawić przestrzeń, uczucie rozczłonkowane i splątane.

Dobrze zaprojektowane przestrzenie otwartych koncepcji są połączone elementami projektu, takimi jak kolory, tekstury i inne kluczowe elementy wizualne. Ponieważ przestrzeń otwartej koncepcji obejmuje wszystko w jednej przestrzeni, funkcje te pomagają ujednolicić różne obszary, jednocześnie dając im rozróżnienie. To cienka linia między jednością a rozróżnieniem, która oddziela słuszne, otwarte koncepcje od biednych.

kich8

 

Na otwartej przestrzeni mieszkalnej powinniśmy zadbać nie tylko o wystrój ale i o dobrą wentylację ponieważ podczas gotowania wydziela się zapach, a wraz z nim duże ilości pary wodnej, które podobnie jak kurz, unoszą się na całej przestrzeni także w salonie. Jeśli mieszkasz już w studio, salon i kuchnia mogą się już mieszać (czy tego chcesz, czy nie), ale jeśli masz oddzielne pokoje, rozważ przechowywanie niektórych przedmiotów należących do jednego pokoju w innym. Na przykład całkiem pokazy na półkach naczyń lub okularów wyglądały równie uroczo w salonie – i zaoszczędzić trochę potrzebnej przestrzeni w kuchni.

    kich7 Pamiętajmy, że kuchnia otwarta na salon to przestrzeń na której z racji funkcjonalności obu pomieszczeń łatwiej także o bałagan.

Posiadanie nowoczesnej kuchni nie musi przekładać się na nowoczesny wystrój. Dzięki mieszaniu elementów, takich jak retro krzesła do jadalni, chińskie antyki i rustykalny stół w połączeniu z tureckimi dywanikami, stworzyliśmy teksturę i warstwy, które dodają rodzajowi czeskiego stylu do domu, tworząc to, co nazywam wnętrzem „Global Eclectic” . Te jasne, przestronne, stylowe przestrzenie są idealne dla zwykłych rodzinnych domów lub rozrywki. Ale w otwartym układzie, który jest zarówno atrakcyjny, jak i skuteczny, pomaga zrozumieć sztukę i naukę za najlepszymi wyborami projektantów.