"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Lato w kuchni

Trudno mówić o jednym obowiązującym kolorze w kuchni. W jednym sezonie króluje czerwień, w innym pomarańcz i kobalt. Jednak tradycyjne kolory jak biel, odcień magnolii, ciepłe szarości i drewno nigdy nie wychodzą z mody. Dlatego, podobnie jak w szafie,  podczas urządzania mieszkania stawiaj na klasyczną bazę i modne, kolorowe dodatki.

Jeśli tak jak ja często zmieniacie wystrój mieszkania, nie warto co roku inwestować w nowy kolor ścian, blatu, czy szafek. Efekt letniego wnętrza można uzyskać stawiając na jednokolorowe lub wielobarwne dodatki.  Nie chodzi tylko o popularne kolorowe talerze, słoiki, naczynia, ale również niezwykłe lampy, krzesła, obrusy i raczki do drzwi.  Wybór akcesoriów jest ogromny, a Wy możecie postawić na multikolor w kuchni lub sezonowe dodatki.  Jeśli lubicie częste zmiany świetnym pomysłem będą 4 komplety dodatków. Na zimę głęboki błękit, na jesień żółć i czerwień, na wiosnę zieleń, a na lato pełna gama barw: pomarańcz, zieleń, turkus, żółć, róż, fiolet i czerwień.

Urządzanie kolorowej kuchni to nic trudnego, jeśli jednak jesteście nowicjuszami pamiętajcie o 4 podstawowych zasadach:

1) Wybierz paletę barw

Wybierz odcienie i kurczowo się ich trzymaj. To nie znaczy, że wszystkie akcesoria w Twojej kuchni muszą być czerwone. Jeśli jednak wybierzesz zbyt szeroka gamę barw kuchnia będzie tworzyła chaotyczne wnętrze. Osobom które nie najlepiej czuja się dobierając barwy polecam łączyć kolory ciepłe ( te które kojarzą się ze słońcom) z innymi ciepłymi barwami, a kolory zimne ( te które kojarzą się z wodą) z zimnymi.

2) Eliminuj niepotrzebne  źródła koloru

Jeśli chcesz by Twoja kuchnia była kolorowa, a nie zaśmiecona barwami, wyrzuć wszystkie niepotrzebne źródła kolorów, jak chociażby kolorowe magnesy i zdjęcia na lodówce. Jeśli nie możesz się z nimi rozstać postaw na jedną gamę kolorów.

3) Nie przesadzaj z kolorami

Polowanie na fioletowe dodatki może być świetną zabawą. Ale jeśli wszystkie akcesoria są jednego koloru możne powstać efekt muzealnej kolekcji.  Pamiętaj o wyważeniu kolorów.

4) W pewnym momencie zrób pauzę

Przychodzi moment kiedy wnętrze jest już wypełnione kolorami. Nie doprowadź do sytuacji, w której wszystkie dodatki, meble, akcesoria w kuchni ma inny kolor. Łącz neutralne kolory z barwami. Dobrą bazą jest biel i stal nierdzewna.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjecie profilowe: www.homedesignfind.com