"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Na jaki kolor pomalować kuchnię?

Zanim urządzimy wymarzoną kuchnie stoi przed Nami trudne zadanie – wybór koloru ścian. Od tej decyzji zależy wygląd wnętrza, charakter dodatków, a nawet Nasze samopoczucie.

 

1) Kuchnia może mieć wiele barw, od tradycyjnych, jasnych odcieni, przez modny pomarańcz, po zdecydowaną czerń. Ten neutralny kolor, nada wnętrzu eleganckiego charakteru. Jednak pamiętajmy, że czerń świetne sprawdzi się  jako kolor mebli, dodatków, a nie ścian!

 

 

2) Inną naturalną barwą jest biel. Wnętrze pomalowane na świeży, jasny kolor jest idealnym podkładem dla kolorowych, designerskich dodatków. Biel nie lubi samotności, w takim wnętrzu uwagę zwracają wszystkie mocniejsze akcesoria i niedoskonałości.

 

 

3) Dobrym pomysłem będzie mocny, ognisty kolor – czerwień. Ta ciepła barwa świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w którym jemy lub przyrządzamy posiłki. Jednak przy tak wymagającym kolorze, pamiętajmy o zachowaniu umiaru. Dobrym pomysłem będzie połączenie czerwieni z neutralnymi barwami lub wykorzystanie jej jako jedynego akcentu kolorystycznego w kuchni.

 

www.davidchurchill.co.uk

www.davidchurchill.co.uk

 

4) Innym ciepłym kolorem jest najmodniejszy w ostatnim sezonie –pomarańcz. Ten jasny, radosny kolor wniesie dużo energii do Twojego mieszkania. Nie trudno go także połączyć z innymi barwami. Wszystko jednak zależy od tego, czy zdecydujemy się na pastelowy odcień, kolor brzoskwini, czy ognisty pomarańcz.

 


 

5) A może pomalować kuchnię na żółto? Specjaliści polecają jasny, słoneczny kolor, który podobno pobudza apetyt. W połączeniu z neutralną bielą, żółć stworzy połączenie optycznie powiększające przestrzeń.

 

 

6) Bardzo popularnym, aczkolwiek niedocenianym wyborem jest błękit. Ten wymagający kolor, dobrze sprawdzi się także w kuchni.

 

 

7) Na koniec-tradycyjna zieleń. Ten świeży kolor w z łatwością ożywi każdą ciemną kuchnię. Świetnie komponuje się z barwami, z którymi naturalnie występuje w przyrodzie – żółcią i kolorem pomarańczowym. Nasuwa się tylko jedno pytanie – czy zieleń to Nasz kolor natury? ( sprawdź:  TU ) Jeśli nie, w takiej kuchni nie przyrządzimy żadnego posiłku.

 

 

Zdjęcie profilowe: www.blackwhiteyellow.blogspot.com, Elle Decor