"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
Ideal Standard

Najnowsze dane z łazienki

Jak powinna wyglądać łazienka singla? Co powinien posiadać pokój kąpielowy nastolatka i osoby starszej? Jaki naród spędza najwięcej czasu w łazience i czy kobiety naprawdę przebywają w niej dłużej niż mężczyźni? Na ostatnich targach ISH we Frankfurcie zostały przedstawione najnowsze wyniki badań, które pomogą w zaprojektowaniu łazienki marzeń.

Jak wynika z najnowszych badań mieszkańcy Niemiec, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii spędzają coraz więcej czasu w łazience. Za takie wyniki odpowiadają przede wszystkim osoby poniżej 30 roku życia, które w toalecie spędzają średnio 1 minutę i 39 sekund dłużej niż pokolenie ich rodziców.

Badania zostały przeprowadzone dzięki czujnikom w inteligentnej łazience marki Ideal Standard. Wszystko po to by znaleźć łazienkę idealnie dostosowaną do naszych potrzeb. Jak wynika z danych Ideal Standard International aż 40% ankietowanych chciałoby zrobić remont łazienki, jednak większość osób nie marzy o większej przestrzeni, a lepszym jej wykorzystaniu. Co zrobić, żeby nowa łazienka nie okazała się rozczarowaniem? Na te pytania odpowiedziano na targach ISH 2013 we Frankfurcie.

Jaka łazienka jest odpowiednia dla rodziców?

Badania Ideal Standard wskazują, że rodzice dzieci poniżej 5 lat to najmniej zadowolona grupa społeczna. Co więcej wykorzystują oni pokój kąpielowy do ucieczki od życia rodzinnego, dlatego nie powinno w nim zabraknąć wanny.

Jaka łazienka jest odpowiednia dla młodzieży i osób starszych?

Osoby starsze i młodzież stosunkowo rzadko korzystają z wanny, w ich łazienkach lepszym rozwiązaniem jest funkcjonalny prysznic.

 

Kto używa bidetu?

Badania Ideal Standard pokazują, że w wielu częściach Europy bidety, nawet jeśli znajdują się w domowej łazience, są rzadko używane. Codziennie korzystają z nich jedynie mieszkańcy Włoch!

Czyja łazienka jest codziennie sprzątana?

Co ciekawe największy porządek w łazience utrzymują nie rodzice, a pary, które właśnie ze sobą zamieszkały.

Jaki naród spędza najmniej czasu w łazience?

Przeciętny człowiek na rutynowe czynności w łazience spędza rano 25 minut 59 sekund. Brytyjczycy osiągają najlepszy czas – 19 minut 42 sekundy. Francuzi spędzają w łazience 27 minut 11 sekund, Włosi 27 minut 33 sekundy, a Niemcy 27 minut 25 sekund.


Czy kobiety spędzają w łazience więcej czasu niż mężczyźni?

Tak, kobiety spędzają w łazience  średnio 1 minutę 13 sekund więcej niż mężczyźni.

 

Jaki naród jest zwolennikiem kąpieli?

Francuzi są największymi fanami kąpieli. Jak wynika z badań, aż 50% Francuzów posiadających własną wannę używa jej przynajmniej raz dziennie!

 

Jaki naród ma osobne WC?

Aż 35% francuskich gospodarstw domowych nie ma toalety w głównej łazience, podczas gdy 95% Włochów posiada w niej bidet.

 

Jaki naród jest najbardziej zadowolony z obecnej łazienki?

Niemcy są najmniej zadowoleni ze swoich obecnych łazienek, a Brytyjczycy wydają się być nimi wręcz zachwyceni.

 

 

Znalezione na: www.dezeen.com